Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Tak źle nie było od dawna. Druzgocące dane GUS-u

147
Podziel się:

Pandemia koronawirusa zebrała przez ostatni rok ponure żniwa. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przez ten okres w Polsce zmarło znacznie więcej osób, niż się urodziło.

Tak źle nie było od dawna. Druzgocące dane GUS-u
GUS opublikował druzgocące dane. (Donlon Funeral Home)

Jako Polacy możemy mieć spore powody do niepokoju. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Niestety, statystyka ta odwrotnie działa na zgony, których przez ostatnie 12 miesięcy przybyło bardzo dużo.

Nad wstrząsającymi danymi GUS-u pochylił się jeden z użytkowników Twittera. Zauważył, że w maju urodziło się 27,5 tys. dzieci, a w czerwcu 28,8 tys. Zjawisko to może niepokoić, gdyż jest to łącznie o 3 tysiące mniej urodzeń niż w roku ubiegłym. Zapewne wpływ na to zjawisko miał szczyt pandemii koronawirusa, który nie sprzyjał prokreacji jesienią 2020 roku.

Z danych wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy urodziło się 343,9 tys. dzieci. Niestety w tym samym czasie zmarło aż 539,8 tys. osób. Oznacza to, że przez ten czas populacja Polski zmniejszyła się aż o 195,9 tys. - dokładnie o tyle liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń. Niewątpliwie duży udział w tragicznej statystyce miała pandemia koronawirusa. Od 26 lipca 2020 roku zmarło ponad 73 i pół tysiąca zakażonych Polaków.

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(147)
...
10 miesięcy temu
Zapomniałam że przez ostatnie 12 miesięcy zabijał tylko covid a nie inne choroby...
Fycg
10 miesięcy temu
To nie dla mnie jest to powód do niepokoju tylko dla rządu który potrzebuje niewolników. Chciał starych i słabych wykończyć ale nie przewidział że ludzie nie będą chcieli rodzic. Ot zdziwienie. Wszyscy już w gacie robią włącznie z Muskiem. Zawsze idioci prowadzili do upadku czegokolwiek.
Kola
10 miesięcy temu
I to jest słuszny kierunek, mniej Polaków to mniej złodziei. Będzie za to więcej Ukraińców, są już wszędzie. Tak już jest głodowe pensje to upadek państwa. Polacy to nacja niezdolna do samodzielnego bytu, zawsze musi być pod batem.
Lidka
10 miesięcy temu
GUS niech jeszcze raz przeprowadzi swoje jakże obiektywne badania i niech napisze że zwiększona liczba zgonów to nie z powodu covida ale przez covid. Za brak dostępu do opieki zdrowotnej, brak diagnozowania i wizyty przez telegon
Zyta
10 miesięcy temu
Czy jeezcze tego nie zrozumieliscie. Lepiej wypłacić zasiłek pogrzebowy niż przez ileś lat emeryturę , pensję, czy pokrywać koszty leczenia przewlekle chorych. To jest czysta ekonomia i nie trzeba mieć studiów żeby się orientować co się wyprawia nie tylko w Polsce ale i na świecie
Hffhj
10 miesięcy temu
Zamiast dawać 500 czy 900+ dajcie 2000+ kawalerom i niech dzieci robią
Maria
10 miesięcy temu
Wymiera wyż powojenny i wojenny to tajemnica cała.
Piołun
10 miesięcy temu
To chyba oczywiste, że zmarło znacznie więcej ludzi, niż się urodziło. Ktoś jest tym zaskoczony? Przy takim dostępie do służby zdrowia, jakim nam te covidomatoły zafundowały, to i tak niewielka różnica. Że było mnóstwo osób, które rzeczywiście zmarły w wyniku C-virusa tego nie neguję, podobnie jak nie da się zaprzeczyć, że jeszcze więcej osób przed tą całą pandemią rocznie umierało w wyniku powikłań pogrypowych. Ale cała masa osób, która w czasie pandemii zmarła, nie straciła życia BO zachorowała na sars cov-19, a PRZEZ tą chorobę. Bo szpitale, przychodnie, gabinety się pozamykały. Tylko na moim piętrze zmarły w ciągu trzech miesięcy dwie osoby, bo nie miały dostępu do lekarzy. Te całe cieleporady warte są tylko tego, by je psu pod ogon wsadzić. Równie dobrze można byłoby samochód przez telefon naprawiać. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że NIKT, absolutnie NIKT za to nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. To po prostu jest jedna wielka kompromitacja "elit" politycznych nie tylko w Polsce, ale całej Europy i świata.
maq
10 miesięcy temu
Morawiecki tylko zaciera rączki. Posłał emerytów do wyborów i będzie miał teraz mniejszą dziurę w ZUS.
...
10 miesięcy temu
Ponure żniwa to zbierają szczepionki! Ludzie umierają z przyczyn naturalnych a wpisują że Covid
Ściema
10 miesięcy temu
Emeryci zaszczepieni po umierają a ZUS będzie miał kasę tylko dla siebie o to w tym chodzić a dzieci zaszczepione nie będą miały własnych dzieci więc po co te cyferki
Dark
10 miesięcy temu
Tak naprawde w tym chorym kraju rozmnaża się tylko patologia niedlugo liczba urodzeń będzie ok ponizej 300 tys za 5 lat ok 250 tys to juz żadne lady nie pomogą
Wwa
10 miesięcy temu
A większość baranów inwestuje w mieszkania na wynajem ciekawe dla kogo? 300 tys nowych mieszkań rocznie i 200 tys zgonów więcej niz urodzen. Trzeba byc naprawdę czarodziejem ,zeby dostrzec to ,ze to inwestycja dla deb...i bez pojecia. No kto to bedzie wynajmował?
Koko
10 miesięcy temu
A w mojej rodzinie odwrotnie.W tym roku urodzi się troje dzieci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić