aktualizacja 

Taką kartkę zobaczył przy szpitalu. "Tak się nie robi"

168

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie jednego z mieszkańców z Poznania, który mocno narzeka na płatny parking pod szpitalem dziecięcym przy ul. Wrzoska. Już na samym wejściu komentuje bramkę wjazdową do szpitala i biletomat parkingowy.

Taką kartkę zobaczył przy szpitalu. "Tak się nie robi"
Płatny parking przy szpitalu. Poznaniak jest oburzony (YouTube)

Jest to nowoczesny szpital pediatryczny, z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dla najmłodszych mieszkańców regionu. Inwestycja warta ok. 426 mln zł została kilka lat temu zrealizowana ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu środków unijnych.

Nie wszystkim jednak podoba się całe otoczenie przed szpitalem dziecięcym przy ul. Wrzoska. Jeden z mieszkańców Poznania, który posiada swój kanał na Youtube, wybrał się na miejsce i mocno skrytykował system parkingowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar hotelowego kasyna zabił co najmniej 10 osób. Ludzie skakali z okien

Już na szlabanie widnieje kartka, że parking jest płatny, a zapłacić można tylko gotówką. Darmowy parking jest tylko do 20 minut. Potem każdy musi zapłacić 5 złotych za każdą przekroczoną godzinę od godziny 7:00 do 15:00 i 2,50 zł za każdą przekroczoną godzinę od 15:00 do 7:00.

To jest skandal. Nikt tu z radości nie przyjeżdża, tylko przywozi chore dzieci i za to jeszcze karać go opłatą parkingową. Robią kasę na nieszczęsnych dzieciach? Tak się nie robi - komentuje w internecie Jan Kowalski.
Zobacz także: Szpital dziecięcy ul.Wrzoska..i chciwość ludzka...albo nieludzka ...

Płatność tylko kartą. Rodzice są zaskoczeni

W mediach społecznościowych duże poruszenie wzbudza szczególnie fakt, że nie można zapłacić kartą płatniczą. Przypomnijmy, że według przepisów, które weszły w życie z 1 stycznia 2022 rok, każdy przedsiębiorca ma obowiązek udostępnienia w każdym miejscu świadczenia działalności gospodarczej płatności bezgotówkowej np. za pomocą terminala płatniczego. Jak widać, szpitala ten obowiązek nie dotyczy.

Jest to kłopotliwe, rzadko bierzemy ze sobą gotówkę, co mamy zrobić? Wziąć taksówkę i jechać wyciągnąć gdzieś gotówkę z bankomatu? - powiedzieli rodzice małego dziecka, cytowani przez "Głos Wielkopolski".
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić