aktualizacja 

Taką książkę czytał ukraiński dyplomata w ONZ. Zakpił z przedstawiciela Rosji

Stały przedstawiciel Ukrainy w Organizacji Narodów Zjednoczonych Serhij Kysłycia nie mógł słuchać wystąpienia rosyjskiego dyplomaty, dlatego postanowił skupić się na czytaniu książki. Jej tytuł jest bardzo wyrazisty - "Co jest nie tak z dyplomacją?".

Taką książkę czytał ukraiński dyplomata w ONZ. Zakpił z przedstawiciela Rosji
Ukraiński dyplomata czytał książkę "Co jest nie tak z dyplomacją?"

Dyplomaci Rosji i Ukrainy w Organizacji Narodów Zjednoczonych — z oczywistych powodów — mają różną wizję tego, co się dzieje w Ukrainie. Stały przedstawiciel tego kraju Serhij Kysłycia często w szyderczy sposób odnosi się do słów rosyjskiego odpowiednika, Wasyla Nebenzi.

Ukraiński dyplomata zakpił z występu Rosjanina

W jednym z wywiadów twierdził, że regularnie pyta Nebenzię, czy"rzeczywiście ma kontakt z Moskwą" i czy "wierzy w słowa w przemówieniach, które czyta". To reakcja na świadomą dezinformację rosyjskiego dyplomaty. Stały przedstawiciel Rosji w ONZ niejednokrotnie obwiniał Ukrainę w "rozpętaniu wojny we własnym kraju".

Podczas czwartkowego spotkania Serhij Kysłycia postanowił zareagować na wystąpienie rosyjskiego "kolegi". W trakcie przemówienia wyciągnął książkę i zaczął ją czytać. Jej tytuł jest bardzo wyrazisty - "Co jest nie tak z dyplomacją?".

Szanowni Państwo to nie jest rekwizyt. Wręcz przeciwnie, jest to ponowne przeczytanie książki, która mi się spodobała kilka lat temu; a czytanie tego jest o wiele zdrowszą alternatywą dla kłamstw Putina — napisał Kysłycia na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co to była za książka?

"Co jest nie tak z dyplomacją?" to esej brytyjskiego naukowca Kerry'ego Browna, który jest "wezwaniem do zmiany praktyk dyplomatycznych Wielkiej Brytanii". Szczególną uwagę w książce poświęca się relacjom dyplomatycznym pomiędzy Wielką Brytanią a Chinami w obliczu kryzysu w Hongkongu.

Zobacz także: Rosja robi ukryty pobór? "Sięgają nawet po przestępców"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić