aktualizacja 

"Takiej pielgrzymki nie widzieliście". Nagranie jest hitem sieci

222

Hitem na TikToku okazały się nagrania z pielgrzymki na Jasną Górę, które regularnie publikowała jedna z jej uczestniczek. Szczególne wrażenie na internautach zrobił ksiądz Gracjan. Filmiki z kapłanem mają miliony wyświetleń.

"Takiej pielgrzymki nie widzieliście". Nagranie jest hitem sieci
Nagranie z pielgrzymki podbiło sieć (TikTok)

W dniach od 1 do 13 sierpnia odbyła się 40. piesza pielgrzymka Skrzatusz - Jasna Góra. Jedna z internautek relacjonowała pieszą wycieczkę na TikToku. Klimat nagrań i atmosfera panująca wśród pielgrzymów spodobały się internautom. Wiele osób z chęcią śledziło filmiki regularnie publikowane przez Paulę Jakubik.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ulubieńcem internautów stał się ksiądz Gracjan. Duchowny występował na nagraniach jako dobry duch pielgrzymki, który zawsze dbał o to, aby pielgrzymi się nie nudzili. Szczególną popularność zdobyło wideo, na którym kapłan zadawał wędrowcom rozmaite pytania. Zabawa miała bardzo luźny charakter i zdecydowanie przypadła do gustu zarówno uczestnikom wycieczki, jak i użytkownikom TikToka.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wideo w ciągu dwóch dni obejrzano ponad 2,2 miliona razy. Jedna z pielgrzymujących nastolatek zwierzyła się, że nie rozumie matematyki. Ksiądz Gracjan odparł jej, że pomimo 34 lat również ma ten sam problem. Inna kobieta na pytanie "kim chciałaby zostać na jeden dzień" odpowiedziała, że właśnie księdzem Gracjanem. Duchowny stwierdził wtedy, że jej odpowiedź jest "piękna".

"Boże, ale super vibe"

Opublikowane nagrania z ks. Gracjanem niewątpliwie zrobiło dobrą reklamę pielgrzymkom. Internauci mogli dzięki nim zobaczyć obraz kontrastujący z tym, który przedstawiał ks. Woźnicki. Niedawno do sieci trafiły filmiki z wyprawy duchownego z Poznania do Gietrzwałdu, na których był bardzo niegrzeczny wobec jej uczestników. Komentujący byli pod wrażeniem pozytywnej postawy, którą zaprezentował na TikToku kapłan Gracjan.

Gdyby takich księży i katechetów było więcej to podejście młodych ludzi do religii byłoby zapewne lepsze - stwierdziła komentująca.
Poszłabym z wami na tą pielgrzymkę, mimo że jestem niewierząca - napisała internautka.
Boże, ale super vibe - skomentowała użytkowniczka TikToka.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić