aktualizacja 

Kabareciarze z Neo-Nówki zobaczyli Holecką. Nie mogli się powstrzymać

1520

Kabaret Neo-Nówka po raz kolejny odniósł się do sytuacji panującej w Polsce. Na twitterowym fanpage'u grupy pojawił się wpis, w którym wyśmiano wypowiedź Danuty Holeckiej, która padła na antenie TVP. Kabareciarze zapowiadają teraz odświeżenie kultowego skeczu "Wigilia".

Kabareciarze z Neo-Nówki zobaczyli Holecką. Nie mogli się powstrzymać
Neo-Nówka zakpiła z TVP (AKPA, Twitter)

Kabaret Neo-Nówka nadal unosi się na fali wznoszącej po swoim głośnym występie na kabaretowym festiwalu w Koszalinie. Członkowie grupy i ich wypowiedzi cieszą się ogromną popularnością. Najnowszy wpis na Twitterze pokazuje, że satyrycy z Wrocławia nie mają zamiaru wycofywać się z punktowania obozu władzy.

15 sierpnia hitem sieci stał się fragment wydania "Wiadomości" z TVP1. Danuta Holecka na antenie publicznej telewizji zaczęła opowiadać o święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Według relacji wielu świadków, Matka Boża w czasie najbardziej zagorzałych walk dwa razy ukazała się nad polem bitwy - słyszeliśmy z jej ust.

Wywołało to zamieszanie w mediach społecznościowych, gdyż zdaniem wielu stacja opłacana z pieniędzy podatników powinna zachowywać świecki charakter. Do wypowiedzi odniósł się również na Twitterze kabaret Neo-Nówka. Satyrycy stwierdzili, że występ dziennikarki to dobry powód na zaktualizowanie skeczu "Wigilia".

"Zanim trzy razy kurski zapieje…" Oj, będzie kolejny update "Wigilii". PS. Najlepsze są te fajerwerki w tle w odpowiednim czasie - czytamy.

Internauci zareagowali entuzjastycznie. "Nie starczy Wam 'Wigilii', żeby te cuda wszystkie opisać", "Czekam na update z niecierpliwością" - piszą na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hit lata Neo-Nówki

Występ kabaretu Neo-Nówka na 27. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie to prawdziwy hit. Grupa z Wrocławia zaprezentowała na scenie amfiteatru odświeżoną wersję skeczu "Wigilia". Przedstawiono w niej scenę kłótni ojca z synem na temat poglądów politycznych. Roman Żurek wcielający się w oczytanego opozycjonistę w dość wulgarny sposób wypunktował na scenie największe grzechy PiS-u oraz bardzo krytycznie podsumował bezgraniczne poparcie dla partii rządzącej jego scenicznego ojca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Występ Neo-Nówki zdobył ogromną popularność. Festiwal był emitowany "na żywo" w Polsacie, a następnie sam skecz został opublikowany przez grupę na YouTube. To właśnie tam przez kilka dni utrzymywał pierwsze miejsce na karcie "Na czasie". W ciągu 16 dni obejrzano go aż 9,4 miliona razy. Autorzy scenki po jej emisji udzielili wielu wywiadów i byli nawet gośćmi na Pol'and'Rock Festival.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić