Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. ESO
|

Taśmy Giertycha. Piasecki oczekuje dymisji rządu!

148
Podziel się

Konrad Piasecki odniósł się do sobotniej publikacji telewizji TVP Info. Sprawa dotyczy relacji Romana Giertycha z "Sokiem z Buraka".

Taśmy Giertycha. Piasecki oczekuje dymisji rządu!
Konrad Piasecki odniósł się do sobotniej publikacji telewizji TVP Info. Sprawa dotyczy relacji Romana Giertycha z "Sokiem z Buraka". (YouTube)

TVP Info zaprezentowało taśmę z Romanem Giertychem w roli głównej i zarządzającym "Sokiem z buraka" Mariuszem Kozakiem Zagozdą. Mężczyźni mieli wielokrotnie kontaktować się ze sobą, dyskutując o materiałach antyrządowych, które pojawiały się w internecie. 

Co w tym złego?

Materiały zaprezentowane przez TVP mogą ją sporo kosztować, a właściwie nas podatników. Sprawa jak oświadczył Roman Giertych, wyląduje teraz w sądzie. 

Jak ktoś spada w przepaść, to słychać często jego wycie. Wystarczy włączyć TVP. Chciałem serdecznie podziękować panu Pereirze. Niby wiedziałem, że służby PiS nielegalnie podsłuchiwały mnie w czasie, gdy jako adwokat reprezentowałem szefa RE (Donalda Tuska - red.), ale wiedzieć, a otrzymać dowody, to zupełnie inna sprawa. Jak mówi staropolskie przysłowie: Pan Bóg diabłem orze. Jeszcze trochę takich fajnych tematów na procesy z TVP, to będę bogatszy niż Obajtek. Pozew przeciwko TVP to oczywistość. Z nowości pozywam Prowincje Redemptorystów za powtarzanie i ubogacanie bzdur TVP w Radio Maryja - zapowiedział Giertych. 

Do publikacji TVP odniósł się także administrator "Soku z Buraka" Mariusz Kozak Zagozda. 

Ponownie, ja i moja rodzina doświadczamy manipulacji i pomówień ze strony rządowej telewizji. Chciałbym, aby zdali sobie Państwo sprawę ze skali brudnych zagrań tej władzy. W 2018 roku miał miejsce tragiczny wypadek autobusowy, w którym zginęła moja mama (teściowa). Ja i moja rodzina zostaliśmy wtedy klientami Kancelarii Pana Romana Giertycha, która przeprowadziła postępowanie i doprowadziła do zasądzenia ze strony PZU na korzyść mojej rodziny dość dużego odszkodowania. Kancelaria otrzymała za swoją pracę określone prawem wynagrodzenie. Wielokrotnie dziękowaliśmy Panu Mecenasowi za tę pomoc. Wmanipulowanie tych podziękowań w treści podawane przez TVP i stawianie nas oraz Pana Mecenasa Giertycha w świetle przyjmowania jakichś korzyści za wyssane z palca rzekome działania w mediach społecznościowych, uważam za niedopuszczalne. Tak jak nachodzenie i nękanie mojej rodziny w domu przez funkcjonariuszy TVP.
Żyjemy w czasach, w których rządowe media potrafią wykorzystać nawet śmierć najbliższej nam osoby, do brudnego i kłamliwego ataku. W związku z tą sprawą podejmiemy adekwatne kroki prawne - oświadczył Zagozda. 

Reakcja komentatorów

Krytycznie na materiał opublikowany przez telewizję publiczną zareagowali publicyści oraz prawnicy. Komentatorzy zarzucają TVP niejasne źródło pozyskania materiału jak i wchodzenie z butami w sferę prywatną nagranych osób.

Akceptowanie tego, co robi TVP, to urządzanie się w czarnej przestrzeni. Skąd TVP ma zapis rozmowy Romana Giertycha? Zapewne wprost z postępowania, w którym próbowano nieprzytomnemu adwokatowi stawiać „zarzuty”. Halo? Przechodzimy nad tym „standardem” do porządku dziennego? Jutro spotka to Ciebie - ostrzega opinię publiczną adw. Dorota Brezja. 

Do sprawy odniósł się także na swoim Twitterze Konrad Piasecki. Zdaniem dziennikarza w normalnie funkcjonującej demokracji bylibyśmy świadkami dymisji rządu. 

To hańba. Takie historie, w normalnych demokracjach, są powodem dymisji rządów - pisze Piasecki. 
Zobacz także: "Gnicie". Po tym Roman Giertych mówił jeszcze ostrzej o PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(148)
ri-pi
10 miesięcy temu
Taśmy Obajtka -O.K. Taśmy Giertycha - be
błyskotka
10 miesięcy temu
Bo niejaki pan Piasecki ma takie życzenie."Do sprawy odniósł się także na swoim Twitterze Konrad Piasecki. Zdaniem dziennikarza w normalnie funkcjonującej demokracji bylibyśmy świadkami dymisji rządu." - ... ale którego, tego co sponsoruje i opłaca SOK Z BURAKA, a może pan HOP HOP wykaże rozliczenia podatkowe.
Jerzy
10 miesięcy temu
" W normalnie funkcjonującej demokracji..."? To Piasecki obecny system nazywa demokracją? Gdzie ustawowo okrągłostołowa klika ustawą : " Ordynacja wyborcza", zezwala głosować tylko na partie a trzecia część narodu [ ponad 11 milionów ] , nie ma możliwości wybrać swojego, pozapartyjnego posła w okręgu? Yntelektualysta , jak się patrzy...
AGRESSSOR
10 miesięcy temu
To wszystko robota Kaczyńskiego. Zakompleksiony człowiek kieruje sie tylko zemstą i nienawiścią
Stan
10 miesięcy temu
Brawo PIS TAK TRZYMAĆ
adam
10 miesięcy temu
Przecież w internecie działa cała armia troli na usługach kaczyńskiego oraz TVP, a taki giertych z jedna stroną internetową :-)))). Ale chodzi o obajtka zeby zagłuszyć sprawę
ede66
10 miesięcy temu
Panie Piasecki daj pan sobie na wstrzymanie.Oburzacie się na to, w czym sami jesteście mistrzami.
Teresa
10 miesięcy temu
Jakie to ma znaczenie jest przekręt więc Hirrtych do paki
Masakra
10 miesięcy temu
Już nie mogę się doczekać aż ta obecna władze rozliczy przyszły rząd. To co oni wyprawiaja to jakaś masakra. Śledzą ludzi, wsadzają za kraty, rozkradają majątek, obstawiają swoimi wszystkie firmy, przejmują majątki, okradają Polskę. Płakać się chce. Kto na nich głosował ????
sic
10 miesięcy temu
Nasi rządzący nie cofną się przed niczym i wykorzystają wszystko. Przecież ani Giertych, ani "sok z...." nie udostepnili tych wypowiedzi. Więc kto ??? Oczywiście, że są podsłuchiwani i ktoś powinien za to beknąć.
chyba ślepy
10 miesięcy temu
Piasecki dostrzega źdźbło a belki nie dostrzega
Oto-
10 miesięcy temu
POstkomuna chwyta się "brzytwy" w postaci "soku z buraka", ulicy i zagrnicy ! Tym razem doktryna Palikota: "kłamać, oskarżać, manipulować, inaczej nie wygracie" !
Stajenny
10 miesięcy temu
Koń jaki jest każdy widzi, ochwacony.
ano
10 miesięcy temu
człowieku, przecież pis już idzie po naszych trupach, aby tylko zachować władzę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić