Tatry. Ranny turysta na szlaku. Interweniował śmigłowiec TOPR

0

W sobotę rano w rejonie Mięguszowieckiej Przełęczy w Tatrach konieczna była interwencja ratowników TOPR. Turysta upadł i doznał urazy stawu kolanowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Zakopanem śmigłowcem ratowników. TPN apeluje o ostrożność podczas wycieczek.

Tatry. Ranny turysta na szlaku. Interweniował śmigłowiec TOPR
TOPR - zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Do wypadku doszło na szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem w Tatrach. Jak poinformowało "Gazetę Krakowską" Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, w rejonie Kazalnicy Mięguszowieckiej turysta upadł i doznał urazy stawu kolanowego.

Turysta upadł w górach. Konieczna była interwencja

Jak poinformował Rafał Mikler, ratownik TOPR, wędrowiec ma także uraz ręki. Turysta nie mógł zejść na dół samodzielnie, dlatego konieczna była interwencja ratowników. W akcji uczestniczył śmigłowiec TOPR.

Noga i ręka turysty zostały zabezpieczone przez ratowników. Później ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Zakopanem. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale najbliższy czas będzie musiał spędzić w szpitalu.

Warunki w górach są niekorzystne

W Tatrach w weekend zapowiada się ładna, słoneczna pogoda. Turyści muszą jednak bardzo uważać w czasie wędrówek. Jak przekazuje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Na szlakach w dalszym ciągu jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych zalegają duże ilości błota.

W potokach utrzymuje się podwyższony poziom wody, a miejscami występują podtopienia szlaków uniemożliwiające ich przebycie. W wyższych partiach gór zdarzają się oblodzenia, szczególnie w godzinach rannych oraz w miejscach zacienionych.

Zobacz także: Rekordowy sezon w Tatrach. "Nie było tak w historii TPN"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić