Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Ten test jest wiralem. Sprawdź, jaki jest twój wiek mentalny

87

Na TikToku pojawił się niekonwencjonalny test, który szybko stał się wiralem. Sprawdza on, czy jest się emocjonalnie dojrzałym. Nie ma na co czekać, warto, choćby z czystej ciekawości, przekonać się, ile lat ma nasza dusza.

Ten test jest wiralem. Sprawdź, jaki jest twój wiek mentalny
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Cyfry w dowodzie to jedno. Wiek metrykalny jednak nie zawsze jest taki sam, jak ten mentalny. To właśnie to jest przyczyną wiecznych oskarżeń o niedojrzałość emocjonalną bądź opowieści o starej duszy.

Jak w takim razie sprawdzić, w jakim wieku jesteśmy mentalnie? Ogólnie rzecz biorąc, jest to pozornie niemożliwe.

Wiralowy test

Ostatnio na TikToku pojawił się jednak test, który pozwala sprawdzić, w jakim wieku jest nasza dusza. Internauci dosłownie oszaleli na jego punkcie! Wszystko dlatego, że rezultaty okazują się być naprawdę zaskakujące.

Ten psychotest został jednak opracowany już dawno temu - w 2013 roku. Jak informuje portal popbuzz.com, zabawa została zainspirowana japońskim testem osobowości.

A jak zatem się za to zabrać? Wystarczy odpowiedzieć na 30. pytań. Po rozwiązaniu psychotestu dowiemy się, ile wynosi nasz wiek mentalny.

Wyniki testu nie mają nic wspólnego z ilorazem inteligencji. Na jego potrzeby przyjmujemy, że wiek mentalny mierzy możliwości psychologiczne danej osoby w porównaniu z liczbą lat potrzebną, aby przeciętne dziecko osiągnęło ten sam poziom. Przykładowo, jeśli twój wiek mentalny wynosi 10, to bez względu na twój wiek metrykalny pod względem mentalnym przypominasz 10-latka - można przeczytać na stronie testu.

Pytania oraz wynik są w języku angielskim. Dzięki temu zabawa dostępna jest dla ludzi z całego świata. Po rozwiązaniu psychotestu użytkownicy chętnie dzielą się swoimi wynikami na TikToku. Test można znaleźć TUTAJ.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Wow wyszło mi, że jestem młodsza o 10 lat, fajnie to usłyszeć - pisała jedna z kobiet.

Udało wam się rozwiązać test? A może kompletnie w to nie wierzycie?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić