Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Ten wpis to wyciskacz łez. Tak Mateusz Morawiecki wspomina ojca

45
Podziel się

Minęły dwa lata od śmierci Kornela Morawieckiego, ojca obecnego premiera RP. Mateusz Morawiecki opublikował poruszający wpis, w którym podzielił się niezwykłymi wspomnieniami. Tak zapamiętał swojego tatę.

Ten wpis to wyciskacz łez. Tak Mateusz Morawiecki wspomina ojca
Mateusz Morawiecki, Kornel Morawiecki (akpa)

"Tato, piszę do Ciebie ten list w drugą rocznicę Twojego odejścia" - zaczyna Mateusz Morawiecki.

Pamiętasz, kiedy uczyłeś mnie jeździć na małym rowerku? Miałem wówczas jakieś cztery lata. Dałeś mi ten rowerek, ale nie doczepiłeś do niego dwóch kółek, które zwykle mocuje się do tych dziecinnych. Powiedziałeś "naucz się od razu jeździć jak dorośli". Denerwowałem się, bo więcej tam było wywrotek i obdartych kolan niż jazdy. I tak było zawsze – stawiałeś wymagania trudne. Ale już samo ich podjęcie, było często w Twoich oczach zwycięstwem. Dziękuję Ci za miłość połączoną z hartowaniem charakteru. Za wyrozumiałość połączoną z wysokimi wymaganiami - kontynuuje.

"Nasze trwanie, choć po ludzku rzecz ujmując, skończone, jest jednak nieskończone" - dodaje. "Tak jak w godzinie jest nieskończona ilość kawałków czasu, ułamków sekund. Jak we fraktalu są kolejne fraktale. Tak też Twój duch wydał i wyda nieskończenie wiele owoców. Na polu wolności, solidarności, sprawiedliwości. Na polu poszukiwania nowego, lepszego świata" - podkreśla.

Zawsze wierzyłeś, że miłość jest silniejsza niż śmierć. Tak. W miłości, w dobrych czynach, w sprawiedliwszej Polsce, w lepszej Europie i coraz bardziej szlachetnym świecie – będziesz już na zawsze obecny. Będziesz głęboko. Twoje ziarno wydało obfity owoc - zaznacza premier Morawiecki.

Taki był Kornel Morawiecki

O swoim ojcu opowiedział też w rozmowie z "Super Expressem". Podkreślił, że Kornel Morawiecki nikogo nie mijał obojętnie.

W stosunku do pijaków czy bezdomnych nasz ojciec zachowywał się inaczej niż większość, która zwykła omijać takich nieszczęśników szerokim łukiem. Ojciec nikogo takiego nigdy nie mijał obojętnie. Za to często z nimi rozmawiał, często dał bułkę lub część śniadania, które mu zostało. Bywało, że zabierał ich do naszego mieszkania, gdzie częstował zupą i przygotowywał kąpiel. Ten jego stosunek do ludzi na wielu robił ogromne wrażenie i dla nas, jego dzieci, też znaczył bardzo wiele - powiedział Mateusz Morawiecki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Hate
4 miesiące temu
Krzywoustemu załatwili tatusia żeby nie podskakiwał i wykonywał polecenia wsza łonowa nawet ojca poświęciła żeby znaleźć się przy korycie
sprawiedliwy
4 miesiące temu
Każdy wspomina z nostalgią swoich rodziców ale nie każdy robi z tego problem narodowy.
Buła
4 miesiące temu
To po ile ten chleb ?
Justyna
4 miesiące temu
Co mnie to obchodzi. Każdemu ktoś umarł i nie robi z tego sensacji tylko przeżywa w ciszy, każdy katolik modli się za zmarłych. Nie na pokaz dla polityki.
derby
4 miesiące temu
kazdy z nas posiada matke i ojca , nie bierzcie na litosc ,pokazujac morawieckiego ,nie tylko on ma lzy w oczach ,a ma o co plakac , bo ojciec z niego zrobiltym co jest obecnie ,
Jerzy
4 miesiące temu
Ojciec wypuszczał kilkulatka Mateuszka, aby rzucał granatami w rządzących. A teraz nie ma go i nie nikogo, kto by mu mówił, w kogo teraz ma rzucać te granaty? I tak jakoś wyszło, że w demokrację.
Sowa córka pi...
4 miesiące temu
Te Morawiecki ty lepiej powiedz do kogo się zgłosić we Wrocławskiej Kurii aby tanio kupić ziemię
Prawdziwy Pol...
4 miesiące temu
Morawiecki powinien dostać Nobla a nie Wałęsa
tedy
4 miesiące temu
Szkoda, że nie nauczył prawdomówności i przyzwoitości.
neutralny
4 miesiące temu
teraz tak Morawiecki hartuje naród, albo przetrwamy albo nie. sentymenty to niech schowa dal siebie a nie dla publiki
qwer44
4 miesiące temu
następny który "robi politykę" na trupach.... Czy w tzw. prawicy nie ma ludzi zdrowych na umyśle? Mini/duży wódz ma miesięcznice to duży/mniejszy wódz musi mieć chociaż rocznicę...
TNT
4 miesiące temu
ŻADNE łzy nikomu się nie cisną,(jednego doktrynera mniej) tylko wściekłość, na tą katolicko-faszystowską podłotę, ale ta wściekłość kiedyś wybuchnie, a wtedy...
Marek
4 miesiące temu
Na tym rowerku jak się przewrócił to upadł na główkę
CDN
4 miesiące temu
Ciekawe czy temu ktory robil remont biura Kornela M. tez sie kreci lza w oku na wspomnienie swojego zleceniodawcy ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić