BOB| 

Mocne 4 minuty. "Fakty" TVN miażdżą TVP jej własną bronią

1371

Wojna pomiędzy dwiema największymi stacjami w Polsce trwa w najlepsze. Tym razem TVN postanowił pokazać w "Faktach", jak TVP próbuje zniechęcić Polaków do Unii Europejskiej. Widzowie zobaczyli wymowny materiał Jakuba Sobieniowskiego.

Mocne 4 minuty. "Fakty" TVN miażdżą TVP jej własną bronią
"Fakty" zmiażdżyły TVP (TVN)

To nie jest pierwsza taka sytuacja, kiedy TVN i TVP otwarcie się atakują w swoich stacjach. Tym razem do ofensywy przeszła telewizja należąca do Discovery. Wymowny materiał pojawił się w wieczornych "Faktach".

"Fakty" zaatakowały TVP

Postanowiono pokazać, jak Telewizja Polska próbuje zniechęcić Polaków do Unii Europejskiej. Jakub Sobieniowski opracował materiał trwający 4 minuty, który składa się z fragmentów emitowanych w TVP i TVP Info.

"Nie będzie żadnego polexitu" - podkreślał prezes Kaczyński, tłumacząc, że to wyłącznie propagandowy wymysł. Ale kiedy publiczna telewizja staje się telewizją rządową, propagandę można robić własną, a Unię zohydzać codziennie. Jak to się robi, pokaże państwu Jakub Sobieniowski - zapowiedziała prowadząca "Fakty" Anita Werner.

To były bardzo długie cztery minuty, w których zamieszczono mnóstwo wypowiedzi wyłącznie atakujące Unię Europejską. W ten sposób TVN chciał pokazać, że TVP manipuluje Polakami.

Z jednej strony politycy partii rządzącej mówią, że nie ma mowy o "polexicie", a z drugiej kierowana przez nich stacja stara się pokazać ludziom, jak wiele tracimy przez obecność w UE.

Zobacz także: TVN24 z przedłużoną koncesją. Kosiniak-Kamysz komentuje wprost
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić