Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

11
Podziel się:

Zmiana czasu coraz bliżej! Kiedy dokładnie czeka nas przestawianie zegarków? Na czym polega zmiana czasu z letniego na zimowy? Tłumaczymy.

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?
Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy? (Pixabay)

Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. W ostatnią niedzielę marca przechodzimy z czasu zimowego na letni, natomiast w ostatnią niedzielę października dochodzi do odwrotnego manewru.

Najbliższa zmiana czasu - z letniego na zimowy - odbędzie się już za miesiąc. Dojdzie do niej w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października.

Na czym będzie polegać ta zmiana? Po prostu przestawimy zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Zatem będziemy cofać wskazówki zegarów o godzinę.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Pojawił się pomysł, żeby zrezygnować ze zmieniania czasu. Ostateczne decyzje w tym zakresie jednak nie zapadły. Za odejściem od tego rozwiązania opowiedziała się między innymi Polska.

Na ten moment nie wiadomo, czy kiedyś dojdzie do likwidacji zmiany czasu. Wiele osób skarży się, że jest to bardzo uciążliwe, więc możliwe, że nastąpi jakiś przełom w tym zakresie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Karol
4 miesiące temu
"Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy"? Jak to przecież miało buc nie zmieniane, co za.patologia
;-)
4 miesiące temu
Ja sie lepiej czuje przy czasie letnim. Czas zimowy to dla mnie wieczne zmęczenie. Jesli już się spierają który wybrać to po prostu zróbcie pomiędzy- jesli wprowadza tą zmianę w czasie letnim to 30 min do przodu a jeśli w zimowym to 30 do tyłu i po sprawie
Pucus
4 miesiące temu
Pytanie po co o zmianie czasu pisać na ponad miesiąc przed zmianą? No chyba że proponujecie żeby zegary przestawić ostatniego dnia września?
kwa kwa
4 miesiące temu
to nigdy nie nastąpi,bynajmniej w Polsce Kaczka sie nie zgodzi
heronim
4 miesiące temu
Putin tam raz dwa uporał się z tą schedą po kapitaliźmie gdzie zamiana czasu miała służyć większemu wyzyskowi robotników . To jest mężczyzna przywódca a nie takie jak w Uni kacyki
emerytka
4 miesiące temu
idzie zmiana czasu i by sie przydalo zmienic rzad,kto jest za
zAtom
4 miesiące temu
Brukselscy wybrańcy ludu nad tak skomplikowaną sprawą będą debatować może jeszcze 10 lat. Za to im płacimy.
Lesi
4 miesiące temu
Aja jestem za zmiano czasu nadal fajnie tak godzinkę dłużej pospać a jak przestaniemy czas cofać i zostanie czas letni to słońce wschodzić w grudniu przed 9 rano bendzie tylko bendzie trochę puzniej zachodzić aja chcem nadal zegarki przestawiać mi to nie przeszkadza
Twój nick
4 miesiące temu
Ta zmiana czasu to nikomu nie potrzebne zamieszanie. W niczym nie pomaga, nie daje żadnych oszczędności, a jeśli już to sztuczne. Wiele osób przez te zmiany miało kłopoty.
rodak
4 miesiące temu
Czas zostawić w spokoju ten drogi nasz czas!!!!!
xdd
4 miesiące temu
Dziękuję, bez tego artykułu chodziłbym do pracy przez pół roku o złej porze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić