Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Tir wjechał w budynek marketu. Mogło dojść do tragedii

3

W poniedziałek we Wschowie doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem i z impetem wjechał w budynek marketu.

Tir wjechał w budynek marketu. Mogło dojść do tragedii
Tir wjechał w supermarket (Lubuska Policja)

Listopad rozpoczął się od groźnego incydentu we Wschowie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Wpływ na ten wypadek miały warunki atmosferyczne. Padał deszcz.

Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, że przyczyną zdarzenia drogowego były utrata panowania nad pojazdem i nadmierna prędkość. Kierujący rozpędzoną ciężarówką uszkodził barierki energochłonne, pokonał skarpę i z całą siłą uderzył w budynek sklepu. Konstrukcja obiektu uległa poważnemu uszkodzeniu - czytamy na stronie internetowej lubuskiej policji.

Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich, którzy akurat przebywali w markecie. Sklep został zamknięty.

Kierowca był trzeźwy

Wspomnianym tirem kierował 33-latek, który był trzeźwy. To mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Dzięki szybkim i świetnie skoordynowanym działaniom wszystkich służb samochód ciężarowy po trzech godzinach był wyciągnięty ze ściany budynku. Uszkodzony poważnie obiekt został zabezpieczony - meldują mundurowi.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić