Tłum na imprezie w Koszalinie. Posypały się mandaty

3

Jeden z koszalińskich klubów postanowił się otworzyć mimo obostrzeń. Na weekendowych imprezach bawił się tłum ludzi. Interweniowała policja z sanepidem. Posypały się mandaty i wnioski do sądu.

Tłum na imprezie w Koszalinie. Posypały się mandaty
(Facebook)

Na terenie całej Polski trwa akcja #OtwieraMY. Przyłączył się do niej również klub Sizar z Koszalina, który postanowił zorganizować pierwsze imprezy od dawna. Wszystko odbyło się w ramach spotkania budowania struktur Partii Strajk Przedsiębiorców. Rozwiązanie zastosowano, aby ominąć obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Pierwsze od dawna imprezy odbyły się 22 i 23 stycznia. Koszt wstępu wynosił 20 złotych. Każdy członek musiał wypełnić specjalną deklarację wstępu i mieć ubraną maseczkę ochronną. Dokument należało trzymać przy sobie, gdyż pełnił rolę swego rodzaju biletu. Na miejscu interweniowały policja i sanepid.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Piątkowa impreza przebiegła zgodnie z planem, w przeciwieństwie do tej dzień później. W sobotę policja musiała interweniować. Na uczestników wydarzenia nałożono piętnaście mandatów oraz skierowano do sądu trzy wnioski o ukaranie - poinformował "Głos Koszaliński". Jedna osoba została również pouczona. Wylegitymowano 488 osoby, a właścicielowi lokalu grozi kara w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Zobacz także: Duże siły policji z psami przed klubem Sizar w Koszalinie

Interwencja służb nie przestraszyła organizatorów imprezy. Władze klubu zapowiedzieli już kolejne wydarzenia. Z opublikowanych przez nich nagrań można wywnioskować, że weekendowa frekwencja dopisała, a imprezowiczom nie był straszny koronawirus. Policjantom podziękowano za pomoc w ochronie lokalu podczas spotkania partyjnego.

Zobacz także: "Będą zamknięcia". Niektóre galerie nie otworzą się po lockdownie
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić