To 14-letni Marcel utonął w Wiśle. Chciał schłodzić się nad wodą

33

Na jaw wychodzą kolejne fakty po tragedii, do której doszło wczoraj (17.07) w podtoruńskiej Złotorii. Nastolatkowie weszli do Wisły, aby się wykąpać i pobawić. Niestety, jednego z nich porwał nurt rzeki. Chłopak już nie wypłynął. Ciało 14-letniego Marcela wydobyli nurkowie.

To 14-letni Marcel utonął w Wiśle. Chciał schłodzić się nad wodą
Poszukiwania chłopca niestety zakończyły się tragicznie (WOPR Toruń)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło, gdy kilkoro nastolatków postanowiło wykąpać się w Wiśle. Do wody weszli około godziny 15:00. Jedno z dzieci nie wyszło na ląd. Chociaż współtowarzysze próbowali mu pomóc, prąd Wisły był zbyt silny.

Na miejsce szybko przybyli policjanci i strażacy. W grupie poszukiwawczo-ratowniczej brało udział aż 13 zastępów straży pożarnej, w tym także wyszkoleni nurkowie. Z każdą minutą szansa na odnalezienie chłopca żywego malała.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niestety, po dwóch godzinach 14-letni Marcel został znaleziony na głębokości siedmiu metrów. Dziecko nie miało żadnych szans. Chociaż ratownicy podjęli się reanimacji, to nastolatek nie odzyskał funkcji życiowych.

Policjanci ostrzegają przed kąpielami w rzekach!

Tragiczny finał poszukiwań chłopca to kolejny dowód na to, że kąpiele w rzekach nie są dobrym pomysłem. Silny nurt i wiry mogą stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych pływaków, nie mówiąc o dzieciach.

Odradzamy kąpiele w rzekach. Te ze względu na swój nurt są niebezpieczne nawet dla najlepszych pływaków, którzy mają duże doświadczenie. W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie ocenić czy woda, w której się kąpiemy, nie kryje w sobie niebezpiecznych niespodzianek - mówi mł. aspirant Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jakie jeszcze zagrożenia niesie ze sobą rzeka?

To mogą być miejsca zabagnione i zarośnięte. Spodziewajmy się także licznie zatopionych konarów czy też zimnych i zdradliwych prądów wodnych - wskazuje policjantka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pamiętajmy również, że małoletni powinni kąpać się wyłącznie pod nadzorem rodziców. nad wodą zawsze należy zachować szczególną rozwagę. Tylko wczoraj utonęły łącznie cztery osoby!

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić