Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

"To jest tchórz". Giertych przewiduje, co w piątek zrobi Kaczyński

390

Do 15 marca coraz bliżej. To tego dnia Jarosław Kaczyński ma stawić się w komisji ds. Pegasusa. Roman Giertych ma jednak wątpliwości, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie w piątek obecny.

"To jest tchórz". Giertych przewiduje, co w piątek zrobi Kaczyński
Jarosław Kaczyński ma stawić się na komisji śledczej ds. Pegasusa 15 marca (Getty images, Foto Olimpik)

Posłanka Trzeciej Drogi, oraz szefowa komisji ds. Pegasusa, Magdalena Sroka podkreśla, że stawiennictwo w komisji jest absolutnie obowiązkowe - wyjątkiem jest choroba, okazanie zwolnienia lekarskiego, bądź innego zaświadczenia.

Przesłuchanie prezesa największej partii opozycyjnej budzi emocje. Nie brak głosów, szczególnie ze strony oponentów politycznych Kaczyńskiego, że prezes PiS ostatecznie nie dotrze przed oblicze członków komisji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostaszewska mówi o zmianach w Polsce, TVP i apeluje do polityków. Padły mocne słowa
Prezes stawi się tak, jak wszyscy wzywani świadkowie. Nie ma problemu z tym, by odpowiadać na pytania członków komisji - powiedział Wirtualnej Polsce współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

W rozmowie z dziennikarzem "Faktu" Roman Giertych stwierdził, że Jarosław Kaczyński nie stawi się na przesłuchaniu.

Czy Jarosław Kaczyński stawi się na przesłuchaniu? — Nie, to jest tchórz. Nie przyjdzie — mówi Roman Giertych, w rozmowie z "Faktem"

Roman Giertych dodaje, że w sytuacji gdy Kaczyński stawi się na przesłuchaniu, to "gdyby był jego adwokatem odmówiłby mu składania jakichkolwiek wyjaśnień":

Każde słowo, które powie, może doprowadzić do kolejnej odpowiedzialności karnej wobec niego. A jako poseł uważam, że powinien oczywiście zeznawać — zaznaczył.

Jak pisał niedawno w Wirtualnej Polsce Patryk Michalski, politycy PiS mają obawy, że przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa może skończyć się wizerunkową porażką. - Według naszych rozmówców otoczenie Kaczyńskiego ma jeden cel: tak go przygotować, by pod żadnym pozorem nie dał się sprowokować - pisał reporter WP.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić