To już nie przelewki. Papież Franciszek dostał jasny sygnał

223

Papież Franciszek przechodzi na dietę. Lekarze zalecili Ojcu Świętemu, żeby po ostatnich problemach zdrowotnych bardziej zatroszczył się o to, co każdego dnia ląduje na jego talerzu.

To już nie przelewki. Papież Franciszek dostał jasny sygnał
(Getty Images)

Kilka dni temu media obiegła informacja o tym, że głowa Kościoła ma poważne problemy zdrowotne. Zaczęły być na tyle uciążliwe, że papież nie dał rady poprowadzić nieszporów i mszy na cześć Świętej Bożej Rodzicielki.

Stolica Apostolska poinformowała, że papież ma przewlekłe zapalenie nerwu kulszowego. Choć nie jest w tym wypadku potrzebna operacja, lekarze czuwają nad zdrowiem papieża i zalecają intensywną i regularną fizjoterapię.

Wykluczono również urazy kręgosłupa. Jeśli jednak papież chce być w jak najlepszej formie, powinien odciążyć swoje stawy. W tym celu lekarze zalecają pozbycia się kilku 7-8 kg. Nieoficjalnie mówi się, że z jadłospisu będzie musiał wyeliminować m.in. makaron.

W związku z tym papiescy kucharze będą musieli opracować ścisłą dietę, która pomoże głowie Kościoła wrócić do pełni sił. Stolica Apostolska informuje, że pomimo zmian w swoim życiu papież Franciszek wciąż wykon uje swoje obowiązki tak jak dawniej.

Zobacz także: Wyrok TK ws. aborcji. Eliza Rutynowska: to torturowanie kobiet
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić