To już sześć dni. Poszukiwania Rafała Pięcioraka wstrzymane

4

Poszukiwania Rafała Pięcioraka trwają już czwarty dzień. W sobotę, 25 listopada mężczyzna wyruszył na samotną wyprawę w Tatry. Nagle kontakt z nim się urwał. Ratownicy TOPR poinformowali o zawieszeniu akcji z powodu trudnych warunków pogodowych.

To już sześć dni. Poszukiwania Rafała Pięcioraka wstrzymane
Poszukiwania Rafała Pięcioraka zostały tymczasowo wstrzymane (Facebook)

Zgłoszenie o zaginięciu turysty wpłynęło do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w poniedziałek, 27 listopada. Z ustaleń ratowników wynika, że w sobotę Rafał Pięciorak wyruszył z Kir w kierunku Czerwonych Wierchów. Krótko po rozpoczęciu wędrówki kontakt z nim się urwał.

Ostatnia potwierdzona lokalizacja turysty to Chuda Przełączka w masywie Ciemniaka. W sobotę około godziny 8 rano mężczyzna przesłał bliskim swoje zdjęcia z tego miejsca. Od tamtego momentu słuch po nim zaginął.

Od poniedziałku TOPR prowadzi intensywne poszukiwania, podczas których wykorzystano drony i wojskowy śmigłowiec. Przeczesano m.in. rejon Małej Świstówki, Doliny Tomanowej oraz Adamicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O tym muszą wiedzieć wszyscy, jadący w Tatry. "Grożą za to srogie mandaty"

Niestety, do tej pory ratownicy nie natrafili na żadne ślady turysty. W Kirach przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej znaleziono jedynie jego samochód. Według relacji znajomej pana Rafała, która zgłosiła jego zaginięcie, mężczyzna przyjechał do Zakopanego tylko na jeden dzień, a po wędrówce planował wrócić do domu.

Poszukiwania turysty w Tatrach. Akcja wstrzymana

W czwartek, 30 listopada Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że akcja poszukiwawcza została wstrzymana.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (silny wiatr, brak widzialności, opad śniegu), w dniu dzisiejszym ratownicy nie wyszli w teren no poszukiwania zaginionego Rafała Pięciorka - przekazał Krzysztof Długopolski, ratownik dyżurny TOPR, cytowany przez podhale24.pl.

Ratownicy nadal apelują do osób posiadających jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w odnalezieniu turysty. "Prosimy o kontakt mailowy pod adresem dyzurny@topr.pl lub telefoniczny pod nr 18 206 34 44" - TOPR wskazuje w mediach społecznościowych.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić