To koniec Elżbiety Witek? Coraz głośniej o odwołaniu marszałek Sejmu

57

Opozycja ma plan na wywrócenie sejmowej większości. Chodzi o wystawienie wspólnego kandydata na marszałka Sejmu i powtarzanie wniosków o odwołanie Elżbiety Witek. Rozpoczęły się negocjacje w tej sprawie.

To koniec Elżbiety Witek? Coraz głośniej o odwołaniu marszałek Sejmu
Elżbieta Witek (Getty Images)

Onet donosi, że najbardziej prawdopodobne jest to, że kandydatem na nowego marszałka Sejmu będzie jeden z polityków PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz lub obecny wicemarszałek Piotr Zgorzelski.

Wybranie kandydata nie należy do najprostszych zadań. Wszystko dlatego, że porozumienie uzyskać muszą wszystkie kluby i koła, którym nie podoba się obecna większość.

Nie brakuje takich, którym bardzo zależy na odwołaniu Elżbiety Witek. Marszałek Sejmu mocno nagrabiła sobie u opozycji podczas głosowań na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Gdy PiS przegrało, zarządziła reasumpcję głosowania, nie zważając na protesty politycznej konkurencji. W powtórce przegłosowano kontrowersyjną ustawę lex TVN.

Elżbieta Witek zostanie odwołana?

Coraz głośniej mówi się o możliwości odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Jeszcze kilka tygodni temu powiedziałbym, że to science-fiction, ale teraz uważam, że odwołanie Witek jest realne - powiedział Onetowi ważny polityk opozycji.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić