To koniec. Nowe zdjęcie córki emira Dubaju. Reakcja była błyskawiczna

112

Księżniczka Latifa, córka emira Dubaju, jeszcze kilka miesięcy temu nagrała wstrząsające nagranie, w którym wyznała, że jest więziona przez swojego ojca. Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie księżniczki z koleżanką i kuzynem. W reakcji na to twórcy kampanii na rzecz uwolnienia księżniczki postanowili ją przerwać.

To koniec. Nowe zdjęcie córki emira Dubaju. Reakcja była błyskawiczna
Emir Dubaju i ojciec księżniczki Latify w towarzystwie niezidentyfikowanej kobiety w Chinach (Getty Images)

W lutym br. BBC wyemitowało nagranie, w którym księżniczka Latifa wyznała, że ​​jest więziona przez własnego ojca. Film został potajemnie nagrany przez księżniczkę i przekazany znajomym za granicą. 35-latka powiedziała, że ​​była przetrzymywana w willi strzeżonej przez policję z okratowanymi oknami i drzwiami, bez dostępu do pomocy medycznej lub prawnej.

Księżniczka spędza wakacje na Islandii

Od tego czasu w sieci pojawiło się kilka zdjęć księżniczki, które miały udowodnić, że 35-latka jest wolna i czuje się dobrze. Obecnie córka emira Dubaju ma spędzać wakacje na Islandii ze znajomą i krewnym. Koleżanka księżniczki Latify Sioned Taylor zamieściła na Instagramie wspólne zdjęcie z Islandii. "Świetna wycieczka na Islandię z Latifą i Marcusem" - czytamy pod zdjęciem.

W czerwcu również na profilu Sioned Taylor pojawiło się wspólne zdjęcie z Latifą z lotniska w Madrycie. Wcześniej publikowano jej zdjęcia z galerii handlowej i restauracji w Dubaju.

Od momentu ujawnienia informacji, że księżniczka jest więziona, Latifa nie wydała jednak publicznego oświadczenia w odniesieniu do sprawy.

Przetrzymywanie księżniczki wywołało międzynarodowe oburzenie, a ONZ wezwała do udowodnienia, że ​​35-latka wciąż żyje. Założono także kampanię "Uwolnić Latifę", która w poniedziałek 9 sierpnia br. wydała oświadczenie, że księżniczka spotkała się ze swoim kuzynem Marcusem Essabri na Islandii.

Po spotkaniu [red. z kuzynem] zdecydowano, że najbardziej odpowiednim krokiem w tej chwili jest zamknięcie kampanii "Uwolnić Latifę". Głównym celem kampanii było to, aby Latifa mogła swobodnie prowadzić życie, które sama sobie wybrała. Wyraźnie przebyliśmy długą drogę w kierunku osiągnięcia tego celu - podano w oświadczeniu.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Mieliśmy emocjonalne spotkanie. Czuję się błogosławiony, że spędziłem z nią czas. To było uspokajające widzieć ją tak szczęśliwą, dobrze i skupioną na swoich planach - powiedział kuzyn Latify, cytowany przez freelatifa.com.

Współzałożyciel kampanii #FreeLatifa David Haigh na Twitterze podziękował tym, którzy wsparli kampanię.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Księżniczka Latifa jest jednym z 25 dzieci szejka Muhammada ibn Raszida Al Maktuma. 35-latka próbowała uciec z Dubaju w lutym 2018 roku.

W filmie nagranym na krótko przed wyjazdem powiedziała, że ​​jej życie było mocno ograniczone. "Nie wyjeżdżałam z kraju od 2000 roku. Bardzo prosiłam, żebym mogła po prostu wyjechać w podróż, studiować, robić cokolwiek normalnego. Nie pozwolili mi" - wyznała wówczas księżniczka.

Zobacz także: Tak internet zareagował na słowa Kaczyńskiego o "lex TVN". Piotr Zgorzelski komentuje filmik z Pablo Escobarem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić