Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje

84

Młoda mama zgłosiła się do lekarza z niepokojącymi objawami. Usłyszała jednak, że to typowe skutki uboczne antykoncepcji. Dopiero w kolejnych badaniach wykryto u niej raka szyjki macicy.

To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje
To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje (Facebook.com, Alexandra Hodson)

Brytyjka zgłosiła się do lekarza z niepokojącymi objawami. Alexandra Hodson skarżyła się m.in. na ból i krwawienie w czasie stosunku oraz krwawienie między miesiączkami.

Objawy początkowo zbagatelizowano. Przy pierwszej wizycie lekarskiej usłyszała, że to typowe skutki uboczne po zastrzykach antykoncepcyjnych, które regularnie przyjmowała.

Dopiero później zrobiono wymaz i wykryto guza w szyjce macicy. W 2018 roku Hodson rozpoczęła leczenie radioterapią i chemioterapią. Rok później rodzina stworzyła zbiórkę w internecie na leczenie raka immunoterapią.

Ma teraz wózek inwalidzki, z którego korzysta, kiedy ból nie pozwala jej chodzić. Alexandra walczy z tą straszną chorobą także dla swojej córki Elli, która ma zaledwie 9 lat i którą wychowuje samotnie – napisała na stronie zbiórki siostra chorej.

Po kilku miesiącach Hodson usłyszała, że nie ma żadnych efektów leczenia. Ostatnia nadzieja zawiodła, więc załamana rodzina postanowiła zakończyć zbiórkę w internecie i jak najlepiej wykorzystać ostatnie miesiące życia Alexandry.

To było całkowicie rozdzierające serce, a pandemia oznaczała, że będziemy mieli problemy ze spełnieniem ostatnich życzeń Alexandry. Ale walczyliśmy i zrobiliśmy tyle, ile się dało. Pozostało nam wiele pięknych wspomnień – napisała siostra Alexandry.

O śmierci 27-latki poinformowano 17 sierpnia. Niewykorzystane środki ze zbiórki mają zostać przeznaczone na edukację osieroconej Elli oraz fundację Children with Cancer UK.

Zobacz także: Zobacz też: Policja odzyskała skradzione muzealne artefakty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić