o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje

50
Podziel się

Młoda mama zgłosiła się do lekarza z niepokojącymi objawami. Usłyszała jednak, że to typowe skutki uboczne antykoncepcji. Dopiero w kolejnych badaniach wykryto u niej raka szyjki macicy.

To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje
To miał być skutek uboczny antykoncepcji. 27-latka nie żyje (Facebook.com, Alexandra Hodson)
bDeIFLqt

Brytyjka zgłosiła się do lekarza z niepokojącymi objawami. Alexandra Hodson skarżyła się m.in. na ból i krwawienie w czasie stosunku oraz krwawienie między miesiączkami.

Objawy początkowo zbagatelizowano. Przy pierwszej wizycie lekarskiej usłyszała, że to typowe skutki uboczne po zastrzykach antykoncepcyjnych, które regularnie przyjmowała.

bDeIFLqv

Dopiero później zrobiono wymaz i wykryto guza w szyjce macicy. W 2018 roku Hodson rozpoczęła leczenie radioterapią i chemioterapią. Rok później rodzina stworzyła zbiórkę w internecie na leczenie raka immunoterapią.

Ma teraz wózek inwalidzki, z którego korzysta, kiedy ból nie pozwala jej chodzić. Alexandra walczy z tą straszną chorobą także dla swojej córki Elli, która ma zaledwie 9 lat i którą wychowuje samotnie – napisała na stronie zbiórki siostra chorej.
bDeIFLqB

Po kilku miesiącach Hodson usłyszała, że nie ma żadnych efektów leczenia. Ostatnia nadzieja zawiodła, więc załamana rodzina postanowiła zakończyć zbiórkę w internecie i jak najlepiej wykorzystać ostatnie miesiące życia Alexandry.

To było całkowicie rozdzierające serce, a pandemia oznaczała, że będziemy mieli problemy ze spełnieniem ostatnich życzeń Alexandry. Ale walczyliśmy i zrobiliśmy tyle, ile się dało. Pozostało nam wiele pięknych wspomnień – napisała siostra Alexandry.

O śmierci 27-latki poinformowano 17 sierpnia. Niewykorzystane środki ze zbiórki mają zostać przeznaczone na edukację osieroconej Elli oraz fundację Children with Cancer UK.

Zobacz też: Policja odzyskała skradzione muzealne artefakty

bDeIFLqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Gość
2 miesiące temu
Brytyjka zgłosiła się do lekarza a ten zważył ją, sprawdził objawy na Googlach, zalecił paracetamol i odesłał do domu twierdząc że przy swoim wzroście nic jej nie jest. Typowe w jukej
Dziewczyna
2 miesiące temu
ALA!!! Na co czekasz??? Na smierc???? WALCZ!!! JUTRO DO LEKARZA!!!!
Ala
2 miesiące temu
Biedna ja Mialam miesniaka 8cm teraz bardzo sie boje isc do ginekolog bo boli mnie brzuch nie chce kolejnych operacji a to wszystko przez ciezka prace fizyczna jestem zalamana fi zycznie i psychicznie :(
bDeIFLqX
Swojak
2 miesiące temu
Choroba nowotworową wcale nie jest taka śmieszna to coś strasznego czlowiek czuje straszliwy ból chyba że podda się chemioterapii lub radioterapii ale później mogą wystąpić skutki uboczne na przykład neuroplastmia czlowiek czuje się jak by go przbijano do jakiejś deski
sien
2 miesiące temu
Kto leczyl sie w Anglii wie o co chodzi.
Najnowsze komentarze (50)
Dociekliwy
2 miesiące temu
No i skąd to zdziwienie?! Wszystko się zgadza! Rak szyjki macicy jest skutkiem ubocznym antykoncepcji.
Ben
2 miesiące temu
Tam jest skupisko narodow, dochodzi do cichych genocides wszyscy maja obywatelstwo residentami sa ale sa dzielnicE gdzie cie beda tepic przebijac opony okna wybijac za pochodzenie, wiec I przypuszczam pelno lekarzy wrogo nastawionych to innych nazwisk, pochodzenia. Jej szefowie jus lucza ule byla warta co po niej zostalo
Pati
2 miesiące temu
Jakby nie poszła do lekarza to by jeszcze żyła
Anna👌👌👌
2 miesiące temu
Każdy wcześniej czy później umrze a w czasie pandemia to chyba lepiej nie żyć jak patrzeć ile życie ludzkie jest warte ☺️☺️
mamtosamo
2 miesiące temu
boimy sie lekarzy bo a noz cos znajda
Putin
2 miesiące temu
Asia, bo to Anglia. Tam na wszystko mają Aspirynę.
LOLO
2 miesiące temu
PEWNIE RAK Z ANTYKOCEPCJI!
CNNNC
2 miesiące temu
Rak szyjki macicy wywolywany jest przez szczepionki
bDeIFLqP
Gość
2 miesiące temu
Kiedyś z córką wybraliśmy się do lekarza bo narzekała ze boli ja nerka.Mieszkamy w Anglii. To co tam zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Opadły nam z żoną szczęki na podłogę kiedy zobaczyliśmy jak lekarz przykłada córkę ręce w okolicach łopatek. Na moje pytanie:Czy mógłby mi wyjaśnić co robi? Odpowiedział że bada nerki i twierdził ze nie wyczuwa nic niepokojącego.
Sabina
2 miesiące temu
Gdy nie robi się badań przed zastosowaniem antykoncepcji i nie prowadzi kontrolnych to takie są skutki.
sien
2 miesiące temu
Kto leczyl sie w Anglii wie o co chodzi.
stanisław
2 miesiące temu
wiele pięknych wspomnień ! jak nam wszystkim !!! pozdrawiam !
Emigrant
2 miesiące temu
No coz szamani z islamabadu znowu sie nie popisali im dalej sie wydaje ze kobieta koza to to samo a tu sie okazuje ze to jednak nie tak kto byl w Uk ten wie ze czesto tamtejsza sluzba zdrowia to loteria i nie wielu trafia 6 ke
antykoncepcja
2 miesiące temu
Koncepcja powinna być taka : unikaj zagrożeń, a jeżeli postępujesz bez ograniczeń to licz się z skutkami. Lekarz nie jest cudotwórcą i nie jest w stanie opiekować się pacjentem 24 godziny na dobę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić