o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

"Zginęłyby miliony ludzi". Padły słowa na temat wojny

100
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych udzielił wywiadu prezenterowi radiowemu. W trakcie rozmowy Donald Trump poruszył temat relacji USA z Koreą Północną. Trump stwierdził, że Kim Dzong Un spodziewał się w przyszłości starcia między ich państwami. Jak udało się go uniknąć?

"Zginęłyby miliony ludzi". Padły słowa na temat wojny
(Getty Images)
bDmXrVQR

Wywiad z Donaldem Trumpem przeprowadził Hugh Hewitt. Prezydent udzielał wyczerpujących wyjaśnień odnośnie ostatnich napięć na linii Chiny-USA. W pewnym momencie zmienił temat. Oznajmił, że gdyby nie został wybrany na stanowisko głowy państwa, prawdopodobnie Stany Zjednoczone byłyby w stanie wojny z Koreą Północną.

Donald Trump uratował USA przed wojną z Koreą Północną?

Według słów prezydenta ryzyko konfliktu zbrojnego ze Stanami Zjednoczonymi było na tyle realne, że Kim Dzong Un oczekiwał w przyszłości starcia obu państw. Donald Trump przyznał, że gdyby ten scenariusz się spełnił, w wojnie z Koreą Północną mogłyby zginąć miliony ludzi.

bDmXrVQT
Zginęłyby miliony ludzi. Prowadzilibyśmy wojnę z Koreą Północną. Kim Dzong Un spodziewał się wojny – stwierdził Trump, cytowany przez Yonhap News Agency.

Dziennikarz zaczął dopytywać, czy prezydent spodziewa się teraz wojny z Kim Dzong Unem. Jednak rozmówca zaprzeczył, powołując się na dobre relacje między przywódcami obu państw.

Gdzie jest wojna? Nie mamy wojny. Wiesz, że mamy bardzo dobre, bardzo skomplikowane, ale bardzo dobre relacje – cytuje Donalda Trumpa Yonhap News Agency.
bDmXrVQZ

Prezydent USA wielokrotnie zaznaczał, że to jego staraniom Stany Zjednoczone zawdzięczają pokój z Koreą Północną. Jak dowodził, w trakcie ostatnich trzech spotkań udało mu się nawiązać "bliską więź" z Kim Dzong Unem. To dzięki porozumieniu obu przywódców USA nie doświadczyło kryzysów dyplomatycznych w postaci testów rakietowych czy innych prowokacji, które stały się udziałem Korei Południowej.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
bDmXrVRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
Tak to jest
4 miesiące temu
Po prostu; Korea Północna ma broń atomową z odpowiednimi jej nośnikami i to jest gwarantem, że prezydent Trump i jego koledzy muszą trzymać rączki z daleka od tej Korei.
Faaaah
4 miesiące temu
Ja tam się zupełnie nie dziwię, że obaj panowie szybko znaleźli wspólną więź. Obaj pasują do siebie idealnie.
antyklerykał
4 miesiące temu
/...Trudno jest dokładnie nawet ustalić ile razy i gdzie USA interweniowały militarnie. Oblicza się jednak, że w krótkim czasie swego istnienia jako niepodległe państwo od 1776, USA przeprowadziły ok. 400 akcji militarnych i ok. 6000 ukrytych interwencji w ponad 100 krajach. [ 3 ] Tylko od czasu II Wojny Światowej, USA zbombardowały aż 19 krajów, w tym tak małe i biedne jak Guatemala i Grenada, nie mówiąc o zmasakrowaniu Wietnamu, Iraku, czy ostatnio Afganistanu. .....więcej /Bój się USA/
bDmXrVRv
Real
4 miesiące temu
Niczego Trump nie uratował. Następne przypiski narcyza.Zależy mu na platynie i innych złożach w Korei Północnej. Ot co!
heniek
4 miesiące temu
a Polska, potęga militarna i gospodarcza, nie ma atomu... wstyd...
Najnowsze komentarze (100)
Kim1
3 miesiące temu
To co USA zrobilo w IRAKU+ Libii + Syrii uswiadomilo Kimowi, ze JANKESI są NIEWIARYGODNI I NIE MOŻNA IM UFAĆ !!!!! Brawo marszałek. ..
DAREK
3 miesiące temu
ja się pytam kiedy Repolonizacja Medjów i ONETU
Być może
3 miesiące temu
Z drugiej strony może i lepiej byłoby kitnąć w walce czy w mgnieniu oka od bomby niż żyć w strachu , oszustwie i bezsilności milionom po obu stronach konfliktu.
Ja1984
3 miesiące temu
Korea i tak upadnie,
emeryt
3 miesiące temu
" Donald Trump uratował USA przed wojną z Koreą Północną? " Najpierw sam doprowadził do takiej sytuacji a później nagle ratuje przed wojną ! Tacy są amerykanie , wszędzie na świecie rozpętują wojny a potem robią się dobroczyńcami i pomagają .... wiadomo , że maja w tym interes
L@L
3 miesiące temu
Wystarczy pierwszy zaatakować. Wysłać 10 nuków naraz w główne arsenaly atomowe koreii i wojna wygrana na starcie.
Ten człowiek
3 miesiące temu
-jest gotowy wpędzić świat w III Wojnę Światową w tym samym momencie gdy dolar się załamie. ToSzaleniec.
Antek
3 miesiące temu
No teraz hamburgery przejmą Białoruś żeby potem zaatakować Rosję...
bDmXrVRn
Lio
3 miesiące temu
Haha Trumpek może kim kim
abw
3 miesiące temu
Zamiast bajek o Korei niech powie o Iranie i Chinach.
Rysio
4 miesiące temu
Husejna zalatwili za pare pustych beczek.A ten bomby robi i mowi ze wszyscy maja spadac. I nikt tam nie jedzie wprowadzac Demokracji bo tam nie ma ropy.
COVEXIT
4 miesiące temu
Na swiecie wygaszaja pandemie za grosze. My placimy 10 tysiecy za osobe za remdesivir. COVEXIT kropka COM
Mariusz
4 miesiące temu
Spodziewał się w przyszłości, chyba raczej czasownik" spodziewał sie" to czas przeszły więc już się nie spodziewa w przyszłości. Bardziej stylistycznie byłoby spodziewał się w przeszłości. Co za pisarczyk redaguje taki chłam?
hyman
4 miesiące temu
Zdjęcie fajnie układ ten oddaje
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić