o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Koronawirus. Joe Biden nie ma złudzeń. Jego słowa wzbudzają niepokój

277
Podziel się

Przyszły prezydent USA Joe Biden wystosował w poniedziałek pilny apel do Demokratów i Republikanów, aby odłożyli na bok polityczne różnice i osiągnęli porozumienie w sprawie ustawy o pomocy w kwestii epidemii koronawirusa, gdyż Amerykę czekają ciężkie miesiące z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń.

Koronawirus. Joe Biden nie ma złudzeń. Jego słowa wzbudzają niepokój
Joe Biden już teraz chce przejąc walkę z pandemią. (PAP)
bDnTemER

Joe Biden powiedział w poniedziałek, że Amerykanie oczekują, aby wybrani urzędnicy z obu partii "współpracowali" i "dostarczali wyników", które pomogą w walce z pandemią. Biden wezwał Kongres do "zebrania się i przyjęcia pakietu pomocy w leczeniu COVID-19" jak np. Heroes Act - pakiet 3 bilionów dolarów przyjęty przez Izbę w maju.

Biden podkreślił potrzebę udzielenia pomocy federalnej przez Kongres władzom stanowym i lokalnym, z których wiele boryka się z problemami finansowymi z powodu kryzysu związanego z pandemią.

bDnTemET
Nie mogę tego zrozumieć, że prezydent nadal gra w golfa i nic z tym nie robi. Co on robi? - powiedział prezydent elekt.

Podczas gdy Joe Biden pochwalił wysiłki Moderna i Pfizer, które ogłosiły w zeszłym tygodniu, że testy sugerują, iż szczepionka przeciwko koronawirusowi jest w 90 proc. skuteczna, powtórzył swoje wezwanie do Amerykanów, aby przestrzegali wytycznych dotyczących zachowania dystansu i noszenia maseczek.

Wchodzimy w "bardzo ciemną zimę". Sytuacja stanie się bardzo trudna zanim to wszystko pokonamy - powiedział Biden.
bDnTemEZ

Kilka dni po tym, jak przewidywano, że kandydat Demokratów zostanie zwycięzcą wyborów prezydenckich, Biden ogłosił powołanie rady doradczej COVID-19 złożonej z lekarzy i naukowców, którzy stworzą plan walki z pandemią po objęciu urzędu przez jego administrację.

Jednak Biden tłumaczy, że jego zespół potrzebuje dostępu do planów administracji Trumpa dotyczących dystrybucji szczepionki na koronawirusa, którą nazwał "ogromnym przedsięwzięciem", aby mógł się w pełni przygotować na walkę z pandemią po objęciu urzędu.

Jeśli przyszła administracja nie będzie współpracować z administracją Trumpa więcej ludzi może umrzeć - ostrzega Biden.
bDnTemFa
Jeśli musimy czekać aż do 20 stycznia, aby rozpocząć planowanie, powoduje to opóźnienie o ponad miesiąc, półtora miesiąca. Dlatego ważna jest koordynacja teraz, teraz lub tak szybko, jak to możliwe - apelował Joe Biden.

Podczas gdy prezydent elekt posuwa się naprzód z przejęciem władzy w Białym Domu, Donald Trump wciąż jeszcze nie przyznał się do porażki w tegorocznych wyborach. Jednocześnie Administracja Usług Ogólnych nie ustaliła jeszcze Bidena jako prawdopodobnego zwycięzcy, umożliwiając jego zespołowi dostęp do funduszy federalnych, zasobów i personelu agencji.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych potwierdzono łącznie 11 037 061 przypadków zachorowań na koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 przekroczyła 247 tys. osób.

Zobacz także: Wybory w USA. Prof. Dudek: "Rząd PiS postawił całą politykę zagraniczną na jedną kartę"
bDnTemFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(277)
Obiezyswiat
2 tyg. temu
Jakie konflikty zbrojne przez ostatnie ćwierćwiecze byly za demokratow i republikanow? Tak tylko pytam bo obama dostal nobla za pokoj wojujac a trump okrzykniety niezrownowazonym utrzymujac pokoj.
666
2 tyg. temu
Tak myślę co trzeba obiecać zmarłemu,żeby go zachęcić do oddania głosu
vbxcx
2 tyg. temu
Widać że pewna grupa na tym globie która wprowadziła fałszywą pandemie za wszelką cene chce przejąć włądze w USA !!
bDnTemFv
Parol
2 tyg. temu
Panie redaktorze, nie 3 biliony a 3 miliardy dolarów. Billion w języku angielskim znaczy miliard w naszym.
gmm
2 tyg. temu
Dla mnie od początku słowa tego gościa z demencją są niepokojące
Najnowsze komentarze (277)
TAKA PRAWDA
1 tyg. temu
Ale ten " lifting " , nie pomógł w wyglądzie. Jak ten czlowiek się pokaże swoim obywatelom ?
988
1 tyg. temu
biden jest gorsy o korony
staruszek
1 tyg. temu
A mnie jest szkoda Trampa i perspektyw dla Polski jakie z Nim wiązałem.Moim zdaniem Amerykanie teraz płacą za to,że podobnie jak Francuzi pozostawili bez kontroli sprawy emigrantów ,podobnie jak i Niemcy otworzyli ramiona dla Turków i muzułmanów ....bo rodziny emigranckie są wielodzietne a to powoduje ,że wybory wyglądaja tak jak wyglądają , po prostu Ich jest więcej teraz i Ich interes się liczy tylko.Jeśli każda rodzina ma średnio 5 dzieci które szybko dorosną jako pełnoprawni obywatele i będą mogli głosować wygrają każde wybory, wprowadza swoje prawa i porządki , moim zdaniem już wkrótce.
Obserwator
1 tyg. temu
Joe Biden jest prezydentem medialnym.
igła
2 tyg. temu
Nie przesadzaj Biden, Trump już przygotował dla ciebie szczepionkę.
Bidenbredzi
2 tyg. temu
Jak ten stetryczały Biden nie wie co zrobił Trump, to mogę mu podesłać listę 77 zarządzeń Trumpa podjętych tylko do konca kwietnia 2020. Przypomnę mu też , że to Biden protestował, gdy Trump jako PIERWSZY na świcie zablokował przyloty samolotów z Chin do USA w styczniu 2020
IP.znane
2 tyg. temu
Joe, życzę Tobie wszystkiego dobrego. Nie zapominaj o tych, co w Ciebie wierzą. Że się obudzisz w końcu i zaczniesz działać. Jak na razie jesteś jak pacynka a usługach innych. Jeśli Cię to przerasta, to wystarczy wyłączyć, ekstra tlen. wszystko się samo rozwiąże. Ktoś odpowiedni zostanie prezydentem, ktoś, kto ma zawsze własne zdanie. Nie ktoś, kto jest pacynką w rękach innych. Obudź się, proszę... Nie zostawiaj Ziemi na łaskę przypadkowych osób.
sarkazm
2 tyg. temu
Nikt już mu nie uwierzy w żadne słowo. Może gadać do woli. Niby fizycznie jeszcze jest, cos tam chce zrobić, ale etycznie to on już nie istnieje.
bDnTemFn
edlo
2 tyg. temu
a tak krzyczal ze sobie poradzi z wirusem -chyba bedzie ale wirus ulicy zbyt wielu doradcow dlam owego dziadka wiec wszystkiego mozna sie spodziewac zeby dobrze bylo w gospodarce to gospodarz musi byc w sile wieku by podolal problema a bujany fotel jest dla dzaidkow na werandzie
Saul Goodman
2 tyg. temu
Opiszcie lepiej, że Biden wcale nie zostanie prezydentem, jeśli Trump skorzysta z 12 poprawki do konstytucji
Dred
2 tyg. temu
Pierwszą decyzją Bidena powinno być anulowanie zakupu niedopracowanych i wadliwych F35 przez pis.Druga sprawa, powinien powołać specjalną komisję która powinna wyjaśnić komu i ile amerykańskie koncerny dawały łapówek pisoskim prominentom za zakup wadliwego i niedopracowanego sprzętu.
Zeco
2 tyg. temu
Przezyden elekt? To są już oficjalne wyniki wyborów? Ja nic o tym nie słyszałem, czyżby dziennikarze wp byli tak słabo poinformowani, czy może tworzą alternatywną rzeczywistość? Ostatni raz tutaj jestem.
rosolino
2 tyg. temu
Szybko "chłopaki" przechodzą do interesów. Czas jednak robić zapasy, Zima będzie długa i ciemna a "pandemia" postępować.
Sztraszburger
2 tyg. temu
Baco co można spodziewać się po tym prezydencie? Jo e Bide no widzę. A z kim ostatnio grała nasza reprezentacja? Ino ze Szczęsnym.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić