Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

To nagranie pochodzi z Polski. Zobaczył ją, gdy była na pasach

26
Podziel się:

Zima powróciła do Polski. Biało zrobiło się m.in. na Pomorzu oraz w niektórych miejscach woj. warmińsko-mazurskiego. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać zdezorientowaną... fokę spacerującą zaśnieżonym poboczem drogi we Władysławowie.

To nagranie pochodzi z Polski. Zobaczył ją, gdy była na pasach
Zagubiona foka poruszała się wzdłuż ruchliwej drogi nieopodal stacji benzynowej przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. (Facebook)

Zimowa aura powróciła do naszego kraju. Z wtorku na środę temperatura spadła poniżej zera, a także sypnęło śniegiem. Biały krajobraz mogliśmy obserwować m.in. miejscami na Pomorzu, na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Opady śniegu prognozowane są także w innych regionach Polski.

Tymczasem na facebokowym profilu "Lubuscy Łowcy Burz" opublikowano nagranie zarejestrowane przez pana Leszka, który uchwycił we Władysławowie uciekającą poboczem zaśnieżonej drogi fokę. Wcześniej zwierzę przeszło po pasach.

To foczka ma więcej rozumu niż nie jeden pieszy i poszła na pasy - ironizuje internautka.
Są pingwiny z Madagaskaru to i foka z Władysławowa może być - czytamy pod nagraniem.

Jak informuje straż miejska we Władysławowie, jeden z mieszkańców miasta widząc całe zdarzenie wezwał służby. "Młoda, zagubiona foka poruszała się wzdłuż ruchliwej drogi nieopodal stacji benzynowej przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. Niebezpieczna sytuacja mogła spowodować duże zagrożenie dla jej życia" - informują strażnicy.

Funkcjonariusze tymczasowo zaopiekowali się zwierzęciem i wezwali Błękitny Patrol WWF ze Stacji Morskiej w Helu. Młoda foka zostanie przebadana i następnie trafi do swojego środowiska naturalnego - dodają.

W najbliższych dniach synoptycy prognozują kolejne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Będzie też chłodniej. Jak podaje IMGW najwięcej białego puchu spadnie w czwartek i piątek na południu i południowym wschodzie kraju. W nocy z czwartku na piątek w Beskidzie Śląskim i Żywieckim pokrywa śnieżna wyniesie 12 cm, wysoko w Tatrach nawet 20 cm.

Zobacz także: Ukraina zwycięży w powietrzu? "Rosjanie nie będą mieli czym latać"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Szpion?
4 miesiące temu
Korwin-Mikke pakuj majdan i jedź do Mariupola jako naoczny świadek zamiast pierdzieć gębą z fotela
Wek
4 miesiące temu
Czemu morda sikorski?
Nemeczek
4 miesiące temu
Tyle zamieszania. Nie wystarczyło jej zapakować do samochodu i zawieźć do morza?
tourist
4 miesiące temu
Wy z Polszy? Da, ja znaju. Eto nadwiślański kraj, eto nasze, sowietskije. Oczywiście wywiązała się dyskusja. Nie jakaś bojowa, nie na poważne historyczne argumenty. Nasz rozmówca umiał podać nazwę stolicy Polski oraz wiedział, że w XIX wieku tzw. Nadwiślański Kraj był częścią terytorium rosyjskiego. A później – to już jego interpretacja – częścią Imperium Radzieckiego. My ich zaś zdradziliśmy i tak się zrewanżowaliśmy za wszystko, co Rosja nam dała. Nie był to żaden historyk, dziennikarz czy lekarz. Ot, zwykły, przeciętny obywatel. Rosja ma takich 150 mln. Normalnych, pracujących obywateli – na swój sposób otwartych na świat. Ta krótka i przypadkowa rozmowa uświadomiła mi, kim są Rosjanie i jak myślą. Nasz rozmówca rozmawiał z nami, ale nie była to wymiana poglądów czy próba zrozumienia drugiej strony. Opowiadanie o powstaniach, o zaborach, o Katyniu – to wszystko nie miało żadnego sensu. Czeczeni też się buntowali i wszczynali powstania. Finlandia też jest ich, tylko że teraz zajęli ją Finowie. My im spaliliśmy Moskwę. My jesteśmy niewdzięczni. Oni nas wyzwolili z faszyzmu. To był zwykły, przeciętny Rosjanin – twór ulepiony przez komunistyczną propagandę w piątym pokoleniu. On wiedział, co my powiemy i wiedział, co na to odpowiedzieć. Cały świat napada na Rosję, bo mają surowce. A oni miłują pokój.
dyplomatołki
4 miesiące temu
Po sukcesach dyplomacji PIS jeszcze tylko z Bałtykiem nie jesteśmy skłóceni.
de facto
4 miesiące temu
Onego czasu polscy rybacy zabijali foki
prawda
4 miesiące temu
pisowscy oligarchowie są bardzo bogaci ! to nasze pieniądze !
Paulus
4 miesiące temu
Uciekała do Niemiec. Jak widać agentura niemiecka zaczyna wpadać w panikę.
Hipo-teza
4 miesiące temu
Rosja skończy na smyczy Chin oni będą skupować za grosze i ew. sprzedawać z zyskiem (?) jak się wszyscy wypną i słusznie. Moim zdaniem po osłabieniu R. kolejne republiki spróbują się oddzielić i tak powinno się rozpaść wredne, mordercze imperium z korzyścią dla świata
asia
4 miesiące temu
jakie durne komentarze, o czym to świadczy, że ludzie mają w sobie znieczulicę, na szczęście jeden człowiek mający rozum i serce pomógł temu biednemu zwierzęciu.
TOR
4 miesiące temu
Ukraina zwycięży w powietrzu? A co na miotłach będą latać?
pogatynek
4 miesiące temu
Co robi ten typ u góry na zdjęciu!
pogatynek
4 miesiące temu
Co robi ten typ u góry na zdjęciu!
Oby nie
4 miesiące temu
Foki uciekają z morza? Wyczuwają łodzie podwodne?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić