aktualizacja 

To naprawdę urosło w lesie. Internautka: Dziwaczek

3

Oto gratka dla wszystkich fanów grzybobrania. Autorka bloga "Leśne wojaże" pochwaliła się na Facebooku niezwykłymi okazami, na które natrafiła ostatnio w lesie w województwie zachodniopomorskim. "Czyżby na noc grzyby zakładały czapki z futerkiem, zimno im??" - podpisała tajemniczo zdjęcia.

To naprawdę urosło w lesie. Internautka: Dziwaczek
To naprawdę urosło w lesie. Internautka: "Dziwaczek" (Facebook, Leśne Wojaże)

Pani Ewa to wielka miłośniczka grzybobrania. Swoją pasją dzieli się z innymi. Kobieta prowadzi własną stronę na Facebooku o nazwie "Leśne wojaże". Obserwuje ją tutaj 31 tysięcy internautów. Profil ma też 27 tysięcy polubień.

To naprawdę urosło w lesie. Internautka: Dziwaczek

W poniedziałek 2 października 2023 roku kobieta opublikowała zdjęcia - zebranych przez siebie - grzybów. Okazy te znalazła w okolicach jeziora Hajka w województwie zachodniopomorskim. Aż zapierają dech w piersiach.

Cóż to zapytacie?? Jest pasożytem innych grzybów - napisała. Wyjaśniła też, że okaz ten nazywa się szpileczka czarniejąca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Muchomor jeżowaty. Niejadalny grzyb, który występuje w polskich lasach

Autorka "Leśne Wojaże" dodała, iż "pojawia się na owocnikach grzybów blaszkowatych - głównie grzybówek (Mycena)". Zaznaczyła, że szpileczka nie rozmnaża się płciowo, a  wegetatywnie. Jednocześnie podkreśliła, że okaz - choć piękny - nie nadaje się do spożycia.

Po zainfekowaniu grzyba przez zarodniki we wnętrzu jego owocnika rozwija się grzybnia. I tak tworzy się niezwykły efekt wizualny. Dzięki tej sytuacji, widzimy już nie jednego, a dwa grzyby - podsumowała.

Post bardzo podobał się internautom. Zebrał wiele reakcji od użytkowników Facebooka. Ci z chęcią wyrażali swoje opinie. "A cóż to za kosmita?" - pytała jedna osoba. "Ile piękna jest na świecie" - zachwycała się inna. "Dziwaczek", "cudaczek" - stwierdzały kolejne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić