Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

To nie mogło być przyjemne. Rosjanie pokazali nową technologię

Podziel się

W przyszłym roku na wyposażeniu rosyjskiej armii znajdą się specjalne spadochrony. Umożliwią żołnierzom skakanie z samolotu z psami. Nowa technologia ma być wykorzystywana do poszukiwania osób zaginionych na trudno dostępnych terenach.

To nie mogło być przyjemne. Rosjanie pokazali nową technologię
Rosjanie zaprezentowali uprząż spadochronową dla psów (Twitter)
bEUvnfSJ

Nowatorskie spadochrony będą gotowe w przyszłym roku – poinformowała w czwartek produkująca je firma Technodinamika. Do końca 2021 roku mają zakończyć się testy osprzętu.

Dostawy uprzęży do skakania ze spadochronem z psem rozpoczną się po oficjalnym zatwierdzeniu przez ministerstwo obrony – poinformowała firma w oświadczeniu przesłanym rosyjskiej agencji informacyjnej TASS.
bEUvnfSL

Dodatkowa uprzęż dla spadochroniarzy. Będą mogli skakać z psami

Spadochrony będą zawierały bezpieczną uprząż dla psa. Mają pozwalać żołnierzom na skakanie ze zwierzętami nawet z wysokości 4 tys. metrów.

Główny konstruktor Aleksiej Kozin twierdzi, że sprzęt będzie umożliwiał ratownikom prowadzenie działań poszukiwawczych na trudno dostępnych terenach. Twierdzi, że psy dobrze znoszą zarówno skok, jak i lądowanie.

bEUvnfSR

Pies za spadochronem? Rosjanie pokazali nagranie

W lipcu firma Technodinamika podzieliła się nagraniem z testów wyposażenia. Widać na nim żołnierza z psem, lądującego na polu.

Producent uprzęży zapowiada, że pracuje nad specjalnymi maskami tlenowymi dla zwierząt. Mają one umożliwiać psom skakanie ze spadochronem z wysokości ponad 4 tys. metrów.

bEUvnfSS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvnfTm
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić