aktualizacja 

To nie mogło być przyjemne. Rosjanie pokazali nową technologię

W przyszłym roku na wyposażeniu rosyjskiej armii znajdą się specjalne spadochrony. Umożliwią żołnierzom skakanie z samolotu z psami. Nowa technologia ma być wykorzystywana do poszukiwania osób zaginionych na trudno dostępnych terenach.

To nie mogło być przyjemne. Rosjanie pokazali nową technologię
Rosjanie zaprezentowali uprząż spadochronową dla psów (Twitter)

Nowatorskie spadochrony będą gotowe w przyszłym roku – poinformowała w czwartek produkująca je firma Technodinamika. Do końca 2021 roku mają zakończyć się testy osprzętu.

Dostawy uprzęży do skakania ze spadochronem z psem rozpoczną się po oficjalnym zatwierdzeniu przez ministerstwo obrony – poinformowała firma w oświadczeniu przesłanym rosyjskiej agencji informacyjnej TASS.

Dodatkowa uprzęż dla spadochroniarzy. Będą mogli skakać z psami

Spadochrony będą zawierały bezpieczną uprząż dla psa. Mają pozwalać żołnierzom na skakanie ze zwierzętami nawet z wysokości 4 tys. metrów.

Główny konstruktor Aleksiej Kozin twierdzi, że sprzęt będzie umożliwiał ratownikom prowadzenie działań poszukiwawczych na trudno dostępnych terenach. Twierdzi, że psy dobrze znoszą zarówno skok, jak i lądowanie.

Pies za spadochronem? Rosjanie pokazali nagranie

W lipcu firma Technodinamika podzieliła się nagraniem z testów wyposażenia. Widać na nim żołnierza z psem, lądującego na polu.

Producent uprzęży zapowiada, że pracuje nad specjalnymi maskami tlenowymi dla zwierząt. Mają one umożliwiać psom skakanie ze spadochronem z wysokości ponad 4 tys. metrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić