Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Rosja najedzie Ukrainę? Jasna deklaracja Kremla

139
Podziel się:

Rosja nie zaatakuje Ukrainy, jeśli nie zostanie sprowokowana – oświadczył we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Moskwa ma być jednocześnie "przerażona" groźbami, które kieruje pod jej adresem rząd w Kijowie. – Z głębokim niepokojem obserwujemy przygotowania Sił Zbrojnych Ukrainy do militarnego rozwiązania konfliktu w Donbasie – dodał Pieskow.

Rosja najedzie Ukrainę? Jasna deklaracja Kremla
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył, że Rosja pierwsza zaatakuje Ukrainę (Getty Images, Mikhail Svetlov)

Wojska rosyjskie koncentrują się przy ukraińskiej granicy. Kreml stanowczo odrzuca jednak oskarżenia o wywieranie na Ukrainę jakiejkolwiek presji.

Rosja nikogo nie zaatakuje – podkreślił we wtorek rzecznik prasowy Putina Dmitrij Pieskow.

Rzecznik Kremla o ataku na Ukrainę. "Nie zaatakujemy, jeśli nie zostaniemy sprowokowani"

W zachodnich mediach coraz częściej pojawiają się doniesienia o planowanej inwazji Rosji na Ukrainę. Do ataku dojść miałoby pod koniec stycznia. Dmitrij Pieskow zapewnia jednak, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna.

Rosja nie zaatakuje Ukrainy, jeśli nie zostanie sprowokowana – stwierdził.

We wcześniejszych wypowiedział rzecznik Kremla podkreślał, że aktywność rosyjskich wojsk przy granicy bierze się z przeprowadzanych tam "zaplanowanych i niezaplanowanych ćwiczeń".

Przemieszczanie wojsk Federacji Rosyjskiej na naszym terytorium nie stanowi zagrożenia dla nikogo i nie powinno nikogo niepokoić – oświadczył Pieskow.

Atak na Ukrainę ze wszystkich stron. Naczelnik ukraińskiego wywiadu ostrzega

Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow przekonuje, że ataku nie można wykluczyć. Putin miał zgromadzić przy granicy z Ukrainą 92 tys. żołnierzy. Ewentualne działania Rosji mogłyby objąć naloty powietrzne, ataki artyleryjskie i pancerne. Specjalista ocenia, że żołnierze mogliby przeprowadzić desanty morskie w Odessie i Mariupolu, a także wtargnąć na teren Ukrainy z terytorium Białorusi.

Inwazja byłaby znacznie bardziej niszczycielska niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców – podkreślił Budanow.

Obejrzyj także: Władimir Putin na poligonie. Nowy sprzęt bojowy na ćwiczeniach Zapad-21

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
ruski żołnier...
5 miesięcy temu
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
rosjanin
5 miesięcy temu
rosja to kraj szpiegów i propagandy o potencjale gospodarczym niewielkiej Holandii a chce atakować cały świat . Ludzie w Holandii zarabiają 15 razy więcej jak w rosji bo rosja prowadzi ciągle wojny a w przerwach się zbroi, tam zawsze będzie bieda !
Mam czystą ka...
6 miesięcy temu
Jego wypowiedzi są tak prawdziwe jak podbój Krymu i Doniecka przez Rosję.
Kacap
6 miesięcy temu
Nie zaatakujemy ale wiemy że zostaniemy sprowokowani na pewno!!!! Mamy po tamtej stronie odpowiednich prowokatorów!!!
W.Putin
6 miesięcy temu
Ukraina sprowokuje atak Rosji. -powiedział Pieskow
ppp
6 miesięcy temu
A wszystko to przez stalinistę Chruszczowa-ale, dobrze, że jego prawa są bronione. Podobnie, jak obowiązujący w Polsce Dekret PKWN z 1944 roku. :)
pszekistan
6 miesięcy temu
pszeki to że w Niemczech rządzi Merkel a w Rosji Putin to nie jest zbyt dobre Dobre będzie jak w Niemczech będzie rządziła NARODOWODEMOKRATYCZNA PARTIA NIEMIEC -NPD a w Rosji LIBERALNO-DEMOKRATYCZNA PARTIA ROSJI -LDPR oni się dogadają gdzie ma być granica Niemiecko-Rosyjska będzie na wiśle a polskę szlag trafi na wieki wieków Amen
zielone ludzi...
6 miesięcy temu
pszeki jakoś o euromajdanie nic nie pamiętacie Ukraina nigdy nie odzyska Krymu a zielone ludziki zostały zaproszone przez władze Krymu Donbas odzyska wtedy gdy na Ukrainie będą rządzić normalni ludzie tacy jak w partii Platforma- Za Życie Jak się dogadają z władzami Donieckiej RL i Ługańskiej RL Rosja tym negocjacjom będzie pośredniczyć bo nie jest stroną konfliktu na Ukrainie
Zeus6161
6 miesięcy temu
Przed olimpiadą w Pekinie i w jej trakcie nie będzie żadnej agresji. Pekin nie dopuści do bojkotu Olimpiady przez "demokratyczne" kraje. No chyba, że jakiś polski obrońca pisianej demokracji albo inny terytorials zastrzeli jakiegoś Białorusina.
Hagal
6 miesięcy temu
Typowa ruska propaganda: trzeba coś sprowokować a potem zarzucić prowokację drugiej stronie.Przykład: wojna zimowa z małą Finlandią. Dziwne, że kraj gdzie większość ludzi egzystuje na ziemniakach i wódce, tak się "stawia" na światowej arenie.
Gal
6 miesięcy temu
Rosjanie są niezwyciężeni. Mają broń atomowa oraz Obelixa który zwiał z Francji.
zzz
6 miesięcy temu
Taaa, w Filandii w 1939 roku cccp też był sprowokowany, według kremla Finowie z nudów chyba strzelali do nich z armaty. Zawsze można też opanować jakąś radiostację.
qwerty
6 miesięcy temu
Liczby agresji dokonanych przez USA jest wielokrotnie większa niż wszystkie podboje Rosji od średniowiecza licząc
Helmut
6 miesięcy temu
Na rozum biorąc, to nikomu wojna się nie opłaca, na pewno nie zwykłym ludziom. Mój dziadek w 1939 r. służył w Wehrmachcie, ale nigdy nie mówił o Polakach z nienawiścią. Zawsze z uznaniem mówił o tym, jak odważnie Polacy walczyli we wrześniu 1939 r. Niemcom ta poprzednia wojna też nie była do niczego potrzebna, ale zawsze może się znaleźć taki szaleniec jak Hitler, któremu w planach na zrobienie rozpierduchy przyklaskują generałowie i nieszczęście gotowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić