To on zastrzelił zamachowca. Zamach ISIS w Izraelu

W Bene Berak, który jest okręgiem Tel Awiwu, miał miejsce zamach ISIS. 27-letni Dia Hamarsha podczas jazdy motocyklem strzelał do przypadkowych ludzi. Zginęło 5 osób. Do sieci wyciekło nagranie z kamery policyjnej odważnego funkcjonariusza, który powstrzymał terrorystę.

To on zastrzelił zamachowca. Zamach ISIS w Izraelu
Zamach w Izraelu - kamera funkcjonariusza (Twitter)

Izraelska policja opublikowała wideo z próby zatrzymania 27-letniego Dia Hamarsha, terrorysty powiązanego z ISIS. Próba ta ostatecznie zakończyła się jego zgonem - został zastrzelony. Wcześniej zabił jednak 5 osób.

Agresor przyjechał motocyklem do Bene Berak. Podczas jazdy zaczął strzelać do ludzi. Prawdopodobnie planował zabić więcej osób, jednak dzięki izraelskiemu funkcjonariuszowi, który odważnie wkroczył do akcji, udało się powstrzymać zabójcę. Podczas strzelaniny zmarł jednak jego kolega.

Na wideo widzimy, jak policjant strzela do napastnika, a następnie podchodzi do niego, kiedy ten, nieruchomy, leży na chodniku. Następnie zabiera mu broń i przenosi ją na bezpieczną odległość. Związany z tzw. Państwem Islamskim terrorysta już jednak nie żył.

Po chwili wezwane zostało pogotowie. Wiadomo także, że w tym czasie do miejsca zdarzenia próbowały dotrzeć posiłki.

Atak terrorystyczny w Izraelu. ISIS się przyznaje

ISIS przyznało się do ataku, do którego doszło w Izraelu. W Bene Berak mieszkają głównie ortodoksyjni Żydzi, którzy po raz kolejny w tym tygodniu byli celem terrorystów.

Jak podaje Wirtualna Polska, dwie z ofiar były narodowości ukraińskiej. To mężczyźni w wieku 23 i 32 lat.

Według najnowszych doniesień kilku przechodniów zostało rannych. Łącznie 5 osób trafiło do Hillel Yafe Medical Center. Ich stan nie jest znany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić