o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Przerażające odkrycie. Amerykanie przebadali mrożonki z Chin

53
Podziel się

CDC poinformowało, że na opakowania mrożonek w mieście Qingdao znaleziono koronawirusa. Według naukowców istnieje szansa na zarażenie się SARS-CoV2, który przebywa na wierzchu opakowania, pomimo tego, że przebywa w chłodni, a więc w miejscu, które nie jest dla koronawirusa korzystne.

Przerażające odkrycie. Amerykanie przebadali mrożonki z Chin
Koronawirus na mrożonkach? (Pixabay)
bESJujSd

Pracownicy CDC znaleźli koronawirusa na zewnętrznej części opakowania mrożonego dorsza w mieście Qingdao, informuje źródło, The Guardian. Jak dalej podaje portal, jest to najprawdopodobniej pierwszy przypadek wykrycia SARS-CoV2 na wierzchu produktu, który przebywał w chłodni w mieście Qingdao.

Nie podano więcej szczegółów w oficjalnym komunikacie, jednak potwierdzono, że ewentualne dotknięcie opakowania produktu znajdującego się w sklepie przez klienta mogłoby być początkiem późniejszego zachorowania na COVID-19. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom na ten moment jest jednak przy stanowisku, że szansna za zarażenie się poprzez obcowanie z mrożonkami jest raczej nikłe.

bESJujSf

W Chinach, kiedy wybuchła tam pandemia koronawirusa, stawiano hipotezę, że jednym z powodów rozprzestrzeniania się choroby mogą być właśnie mrożonki. W sierpniu, gdy na mrożonkach z Brazylii znaleziono koronawirusa, zaostrzono przez to procedury kontrolne importowanych towarów zza granicy do Chin.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ekspert: dane są alarmujące
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJujSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Tomala
rok temu
Powiem tak. Zaczęło się to cza było zamknąć granice w czort i otworzyć dopiero jak ten syf się skończy a nie teraz płakać że mamy kolejny dobowy rekord i tak zakłamanych wyników PCR które można sobie wsadzić w tylną część ciała. Mądry Polak po szkodzie. Przykre...
TakiTam
rok temu
A może to służby USA zaczęły podgrzewać stare sprawdzone kotlety.
kotdachowy
rok temu
Wreszcie chinole wykorzystali globalizację i zamienili głowę zachodu na ogon, gdzie był wschodu. No ogon trzęsie głową. Zachód (tj ich elity przecierają oczy na to się zaczyna dziać, a może już się stało) wreszcie europejski będzie musiał zmienić pana na skośnookiego. Wuj sam wreszcie w paroksyzmach musi oddać liderowanie nad światem. Chyba nie zaryzykuje atomnej zawieruchy. Jak chinole stracą 360 milionów to jeszcze ich zostanie ponad 1,05 miliarda, a amerykańców 0. Jeszcze 500 mln Europejczyków za 500 milionów chinoli to ich zostanie 595 tj tyle jak w 1950 roku. Oni szybko się odbudują i świat będzie ich. Nastanie jedynie słuszna rzeczywistość. itd itp ect
bESJujSH
ewa
rok temu
PO protestach w Polsce tez bedzie wiecej chorych.
tak mniemam
rok temu
Kto wie ,może nie tylko na mrożonkach ale i na innych produktach z Chin "transportowane " są wirusy Covid-19.To niemożliwe aby cały czas trwała u nas epidemia.Zaraza ta musi być ciągle uzupełniana i rozsiewana nieprzypadkowo.Chiny chcą zniszczyć UE i pozostałe gospodarki ! Chcą być hegemonem...
Antonia
rok temu
Noi
Nuko
rok temu
Precz z towarem od Chin!
Debil
rok temu
Morze wreszcie nauczycie się pisać
Nemo
rok temu
Chiny zarazili świat!!!! Zniszczyc ich za ludobujstwo!
Men
rok temu
Ukarać Chiny!
Gość
rok temu
Odciąć się wreszcie od tych Chin. Przecież to nie pierwsza zaraza która wykluwa się właśnie u nich. Na co ten świat czeka. W końcu przyjdzie coś czemu nikt już nie da rady.
:)
rok temu
Czyli trzeba wprowadzić rozporządzenie, aby mrożonki nosiły maseczki :)
czloax
rok temu
Biednych Amerykanów nie stać na zachodnią żywność i muszą sprowadzać podróbki z Chin. PS. Już się eksperci nie oburzają gdy ludzie rozpakowują zakupy z oryginalnych opakowaniach lub je myją ogłaszając: "nie ma dowodów na przenoszenie kowida na produktach żywnościowych"? Nadal sądzą, że wirus lubi tylko klamki (badali klamki), poręcze, koperty (szczególnie te do głosowania) i paczki kurierskie?
bESJujSz
ella
rok temu
bardziej od koronawirusa i związanych z nim utrudnień, wkurza mnie, że Chińczycy cały czas na nim zarabiają. Że Polska zamiast przestawić część produkcji pod kątem wirusa (testy, leki, maseczki, respiratory, łóżka szpitalne, pakiety żywnościowe dla osób objętych kwarantanną...) wszystko sprowadza z Chin!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić