aktualizacja 

To Rosjanin zrobił na scenie. Spotkała go surowa kara

Igor Manguszew trafił do szpitala po bardzo brutalnym pobiciu. O rosyjskim najemniku było głośno w przeszłości, kiedy to wykonał przedstawienie z czaszką ukraińskiego żołnierza zabitego w pobliżu Azowstalu.

To Rosjanin zrobił na scenie. Spotkała go surowa kara
Rosjanin został ukarany (Twitter, NEXTA)

Rosjanie popierający wojnę w Ukrainie nie mogą czuć się bezpieczni. Przekonał się o tym właśnie Igor Manguszew. Rosyjski najemnik niejednokrotnie dawał publiczny wyraz swojej nienawiści do Ukraińców. Kilka miesięcy po jego najbardziej skandalicznym wystąpieniu spotkała go bardzo surowa kara.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Igor Manguszew został mocno pobity. Do mediów społecznościowych trafiły fotografie, na których widać rosyjskiego najemnika na szpitalnym łóżku. Skala odniesionych przez niego obrażeń jest znaczna. Na opublikowanych zdjęciach widać głowę Rosjanina, która obficie krwawi. Na jego twarzy pojawiły się również siniaki. Nie wiadomo, kto stoi za pobiciem mężczyzny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracował w Banku Światowym. Tak wykpił Kurskiego

Występował z czaszką Ukraińca

Zamach na życie bądź zaatakowanie Manguszewa było dla wielu Ukraińców kwestią czasu. Wypowiedzi rosyjskiego najemnika budziły od dawna ogromne zniesmaczenie. Szczególny skandal wywołał w sierpniu 2022 roku. Wówczas mężczyzna wystąpił na scenie trzymając w ręku czaszkę ukraińskiego żołnierza zabitego w pobliżu Azowstalu. Mówił, że Rosja jest w stanie wojny z ideą ukraińską, więc wszyscy Ukraińcy muszą zostać zabici.

Żyjemy, a ten facet już nie żyje. Niech płonie w piekle. Nie miał szczęścia. Zrobimy kielich z jego czaszki - mówił rosyjski najemnik ze sceny.

Igor Manguszew niejednokrotnie pokazywał swoje prorosyjskie nastawienie. Podczas pamiętnego wystąpienia powtarzał publiczności kłamstwa zgodne z propagandową linią Kremla. Twierdził, że Rosja nie prowadzi wojny z "ludźmi żyjącymi w Ukrainie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Nie prowadzimy wojny z ludźmi z krwi i kości. Prowadzimy wojnę z ideą. Z ideą Ukrainy jako państwa antyrosyjskiego. Nie może być pokoju. Musimy 'odukrainizować' Ukrainę. Musimy odzyskać nasze rosyjskie ziemie. Nie prowadzimy wojny z ludźmi. Jesteśmy w stanie wojny z ideą. To tragedia ukraińskich żołnierzy. Nie ma znaczenia, ilu musimy żołnierzy zabić - stwierdził Manguszew.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić