Puma rzuciła się na jej syna. Kobieta nie wahała się ani chwili

34

Jack został zabrany przez rodzinę na spacer. Niestety, wszyscy rychło przekonali się, że kalifornijska przyroda potrafi być niebezpieczna – szczególnie dla najmłodszych. 5-latek nagle stał się celem ataku pumy. Jego matka nie wahała się ani przez moment.

Puma rzuciła się na jej syna. Kobieta nie wahała się ani chwili
Chłopiec został zaatakowany przez groźnego drapieżnika. Na ratunek rzuciła się matka 5-latka (GoFundMe)

Kot zaatakował Jacka, mimo że ani chłopiec, ani jego bliscy nie prowokowali drapieżnika. Obrażenia zadane chłopcu przez bestię okazały się na tyle ciężkie, że 5-latka czekałaby pewna śmierć – na ratunek ruszyła mu jednak matka.

Puma zaatakowała małego chłopca

Matka Jacka rzuciła mu się na ratunek, a gdy tylko drapieżnik w końcu zostawił dziecko w spokoju – zabrała 5-latka do szpitala w hrabstwie San Mateo. Świadkiem napaści była nie tylko kobieta, lecz także dziadek malucha.

Atak na dziecko miał miejsce niedaleko farmy należącej do rodziny Jacka przy 1000 Tunitas Creek Road w pobliżu Half Moon Bay. Na temat zdarzenia zabrała głos Amie Wagner, ciotka 5-latka. Podkreśliła, że mimo traumy, jakiej doświadczył, chłopiec stara się być dzielnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Oko w oko z lwami. Atrakcja w rezerwacie tylko dla odważnych
Ta puma zadarła z niewłaściwą matką i dzieckiem. Jack ma wiele lat szarpanych, zwłaszcza na swojej ślicznej buzi, a do tego złamanie niedaleko jednego oka. Jest pokryty skaleczeniami, siniakami i zadrapaniami, ale jego duch nie został złamany — napisała ciotka malucha na stronie GoFundMe.

Ponieważ rodzina Jacka nie należy do zamożnych, na rzecz chłopca została założona zbiórka na portalu GoFundMe. Pieniądze, które bliscy 5-latka mają nadzieję zebrać w ten sposób, będą spożytkowane na jego leczenie.

Z ubrania Jacka zostały pobrane próbki DNA zwierzęcia, które go zaatakowało. Śledczy mają nadzieję, że dzięki temu uda się zidentyfikować i złapać pumę odpowiedzialną za atak na 5-latka, a następnie — usunąć ze środowiska naturalnego.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić