o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Torturowali podejrzanych. Policjanci trafią do więzienia

27
Podziel się

We wtorek czterech policjantów z Siedlec usłyszało w wyrok w sprawie znęcania się nad zatrzymanymi. Piąty z oskarżonych dostał karę więzienia w zawieszeniu. Wyrok jest prawomocny.

Torturowali podejrzanych. Policjanci trafią do więzienia
Policjanci usłyszeli prawomocne wyroki. (PAP)
bDZeytDV

We wtorek zakończył się proces pięciu policjantów z Siedlec. Byli oskarżeni o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad trójką zatrzymanych mężczyzn podejrzanych o kradzież biżuterii. Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Kaliszu.

Do zdarzenia doszło 2012 r. na komendzie w Siedlcach. Funkcjonariusze użyli siły i zastraszali zatrzymanych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, by aby wymusić zeznania.

bDZeytDX

Po przesłuchaniu przez policjanta popełnił samobójstwo

Po brutalnym przesłuchaniu podejrzani przyznali się do kradzieży. Wypuszczono ich na wolność, a tydzień później jeden z nich popełnił samobójstwo. Rodzice 19-letniego Jędrzeja zawiadomili o wszystkim prokuraturę. Według nich to wina policjantów, że ich syn targnął się na swoje życie.

Zobacz także: Otwock został objęty żółtą strefą. W epidemię wielu tu nie wierzy

Policjanci nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Przez cały czas utrzymywali, że mężczyźni przyznali się do winy dobrowolnie. Prokurator znalazł jednak dowody na ich winę.

bDZeytEd

Ustalono, że oskarżeni torturowali zatrzymanych. Grozili wywiezieniem do lasu, użyli paralizatora, pałki służbowej, kopali ich, polewali wodą, zaklejali usta taśmą, szydzili z osiągnięć sportowych jednego z zatrzymanych oraz grozili przytrzaśnięciem jąder drzwiczkami. Według sądu przekroczyli swoje uprawnienia i granice wyznaczone przepisami prawa, złamali prawa człowieka do nietykalności cielesnej i godności osobistej.

Były naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach Wiesław P. został skazany na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Ponadto ma zakaz zajmowania funkcji kierowniczej w policji przez 5 lat. Policjant Adam Ch. usłyszał wyrok 1 roku i 8 miesięcy więzienia. Grzegorza P. 1 roku i 10 miesięcy więzienia. Wyrok 1 roku i 3 miesięcy usłyszał Jarosław K. Piąty funkcjonariusz Grzegorz R. został skazany na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeytEy
Źródło:
KOMENTARZE
(27)
darek
7 miesięcy temu
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam , może nie wszyscy , ale w takim razie wyrażacie państwo opinie nie znając sprawy. Policjanci złapali złodzieja na GORĄCYM OCZYNKU ( może go i trochę postraszyli) , podał nazwiska wspólników w ciągu kilku godzin wszyscy byli aresztowani. Dla mnie wzorowe działanie policji. Niestety prokurator nakazał wszystkich wypuścić. Za kilka dni ten który wydał wspólników popełnił samobójstwo. Mam uwierzyć że zabił się ze strachu przed policją , czy przed środowiskiem w którym był(tam sprzedawania kumpli się nie wybacza).Jeśli ktoś mimo wszystko twierdzi że to jednak wina policjantów to taka że złapali przestępcę i za to mają iść do więzienia? Teraz najlepsze złodzieje nie ponieśli ŻADNEJ kary. Panowie policjanci to teraz już wiecie , jak widzicie że bandziory robią "włam" do jubilera albo "kroją jakiegoś frajera" to w drugą stronę patrz.
Grhf
7 miesięcy temu
Wow jedyne 8 lat i wyrok...
gosc
7 miesięcy temu
już pewnie emeryci ale po wyroku państwo pod nazwą polska jest normalnym krajem i emerytury zostaną im zabrane
bDZeytEz
Milicjant
7 miesięcy temu
Żenada powinni dostac co najmniej 15 lat
Tym
7 miesięcy temu
Jeżeli byli winni to im się należało ,ale jak odwrotnie to tragedia
Polak
7 miesięcy temu
Ciekawe ile normalny zwykły człowiek w obronie koniecznej pobił by policjanta po służbie. Ciekawe ile by dostał? Też dwa lata na zawiasach?? To jest kraj prawa. Państwo z dykty i pażedzierza i ta kasta sędziowska.
Art 158 kk
7 miesięcy temu
30 stycznia 2018 r. przed polskim sądem zapadł wyrok, w którym sąd po raz pierwszy wskazał, że rażenie zatrzymanego paralizatorem to tortury. ... Funkcjonariuszowi, który użył paralizatora, sąd wymierzył karę trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakaz wykonywania zawodu policjanta na 6 lat. W przypadku, gdy następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, zaś jeśli następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Jak to się ma do wymierzonych kar?
997
7 miesięcy temu
wyroki słabe i bez usunięcia z policji o uważam za skandaliczne! ale cóż, takie traktowanie ludzi jest rutyną w policji i jeżeli traktują ta bandytów to nie mam nic przeciw ale jak traktują tak niewinnych chcąc zamknąć szybko sprawę.... to jest to zbrodnia a pewnie 50% są to osoby niewinne a 25% z nich trafia za darmo do pierdla z przybitym wszystkim co policji się nie udało bądź nie chcieli wyjaśnić
byn
7 miesięcy temu
sądzicie że coś się zmieniło?milicja dalej robi swoje za wiedzą przełożonych..
ZK Wronki
7 miesięcy temu
A ja sie cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
marek
7 miesięcy temu
Panowie policjanci zabawili się w NKWD i gestapo - tak trochę w wersji soft.
natychmiast
7 miesięcy temu
Wszystkich policjantów należy pozbawić emerytur.
SPS
7 miesięcy temu
Kary dla psów powinny być dużo wyższe niż dostają za podobne zwykli obywatele. Mają przywileje, to również za przekroczenie prawa powinni być karani dużo ostrzej. Te wyroki o hańba dla państwa.
bDZeytEr
Antymotłoch
7 miesięcy temu
A co z torturami z lipca tego roku? PIS im daruje...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić