Totalny odlot rosyjskich senatorów. Takie teorie szerzą o Ukraińcach

Rosyjscy senatorzy opowiedzieli o "tajnych eksperymentach", które zamieniły ukraińskich żołnierzy w "najokrutniejsze potwory" - donoszą propagandowe media. Takie wnioski miałyby wynikać rzekomo z badań krwi wojskowych. "Rosja sięgnęła dna" - komentuje portal "Nexta".

Totalny odlot rosyjskich senatorów. Takie teorie szerzą o Ukraińcach
Propagandyści przekonują, że "tajne eksperymenty" zamienili ukraińskich żołnierzy w „najokrutniejsze potwory” (EPA, PAP, Dmytro Smolyenko)

W poniedziałek w Radzie Federacji odbyło się regularne posiedzenie komisji senatorów, która zajmowała się "działalnością amerykańskich laboratoriów biologicznych na terenie Ukrainy". Choć trudno w to uwierzyć, rosyjscy politycy twierdzą, że "badanie krwi ukraińskich żołnierzy wykazało, że zostali poddani tajnym eksperymentom, w wyniku których zostali zamienieni w najokrutniejsze potwory".

Rosyjscy politycy o "eksperymentach na żołnierzach"

Rosjanie miały rzekomo przebadać próbki krwi ukraińskich żołnierzy w niewoli. Propaganda zapewnia, że badania wykazały "występowanie nietypowych dla Ukrainy chorób", co oznacza "przeprowadzanie eksperymentów".

Na terenie Ukrainy przeprowadzono eksperymenty na wyjątkowo groźnych chorobach, które w pewnych okolicznościach mogły być rozprowadzane w celach wojskowych – grzmi senator Konstantin Kosaczew.

"Jedyny system zarządzania"

Z kolei senatorka Irina Jarowaja stwierdziła równie absurdalnie, że "Ukraińscy żołnierze działają ze szczególnym okrucieństwem" przez "jedyny system zarządzania", który według niej został stworzony i pilnowany przez Stany Zjednoczone.

Genetyk Kirił Wołkow w rozmowie z gazetą "Kommierant" obala mity rosyjskich propagandystów. Jak mówi, rzekomo wykryte choroby nie są "nietypowe dla Ukrainy". Według niego obecnie panuje ogólna tendencja do rozprzestrzeniania się chorób subtropikalnych, a wszystkie twierdzenia rosyjskich parlamentarzystów są przesadzone.

"Nie zatrzymują się"

W ironiczny sposób "doniesienia" rosyjskich polityków skomentował portal "Nexta". - Jeśli myślicie, że Rosja osiągnęła dno, to głęboko się mylicie. Nie zatrzymują się - piszą autorzy.

Zobacz także: Najbliższe cele Rosji? "Wyczerpuje swoje możliwości"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić