Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Tragedia na zjeżdżalni w aquaparku. Ratownicy przegrali wyścig z czasem

20

Ratownicy przegrali wyścig z czasem w parku wodnym w Arizonie. Po 10 godzinach udało im się dostać do mężczyzny, który utknął ponad metr pod ziemią w konstrukcji podtrzymującej zjeżdżalnię.

Tragedia na zjeżdżalni w aquaparku. Ratownicy przegrali wyścig z czasem
Tragedia w parku wodnym. Utknął w zjeżdżalni (YouTube.com, 12 News)

Ochroniarz usłyszał słabe wołanie o pomoc około południa. Minął kolejny kwadrans, zanim pracownicy Eldorado Aquatic and Fitness Center w Scottsdale w Arizonie zorientowali się, że krzyki dochodzą spod ziemi.

Cała konstrukcja działała jak megafon, bardzo utrudniając zlokalizowanie poszkodowanego. Godzinę zajęło nam ustalenie, gdzie dokładnie się znajduje – powiedział Brian Reynolds z lokalnej policji.

Czytaj też:

Tragedia w parku wodnym. Mężczyzna utknął w zjeżdżalni

32-letni bezdomny mężczyzna włamał się do parku i wczołgał pod zjeżdżalnię. Prawdopodobnie szukał miejsca do spania, jednak utknął w rurze, będącej częścią stalowego wspornika konstrukcji.

Zejście tam wymagało niemałego wysiłku, dlatego to nie było pierwsze miejsce, które ktokolwiek wziąłby pod uwagę przy poszukiwaniach – powiedział Kevin Watts, rzecznik policji w Scottsdale.

Mężczyzna utknął ponad 1,2 metra pod ziemią. Policjanci i strażacy utrzymywali kontakt głosowy z uwięzionym przez półtorej godziny. Później 32-latek przestał odpowiadać. Ratownicy musieli rozmontować zjeżdżalnię, żeby dostać się do uwięzionego.

Dramatyczna akcja ratunkowa zakończyła się po 10 godzinach. Ratownicy dotarli wtedy do ciała i stwierdzili zgon uwięzionego mężczyzny. Minęło kilka godzin, zanim byli w stanie wyciągnąć zwłoki z konstrukcji.

Zobacz także: Zobacz też: Projekt "816". Tajne miasteczko nuklearne
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić