Tragedia nad jeziorem Lipno. Nie żyje mężczyzna

19

We wtorek po południu służby ratunkowe w Stęszewie (woj. wielkopolskie) otrzymały zawiadomienie o zniknięciu jednego z mężczyzn pod powierzchnią jeziora Lipno. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w które zaangażowali się członkowie grupy wodno-nurkowej z Poznania. Po jakimś czasie odnaleziono mężczyznę. Nie przeżył.

Tragedia nad jeziorem Lipno. Nie żyje mężczyzna
Do zniknięcia wypoczywającego mężczyzny doszło na jeziorze Lipno w Stęszewie (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje Radio Poznań, służby zostały powiadomione o zdarzeniu około godziny 14. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano członków grupy wodno-nurkowej z Poznania oraz dziewięć zastępów strażackich z OSP Mosina.

Tragedia w Stęszewie. Mężczyzna zaginął na jeziorze Lipno

Zgodnie z relacją jednego ze strażaków, ostatecznie z jeziora Lipno udało się wyciągnąć poszukiwanego mężczyznę. Jego stan okazał się na tyle ciężki, że jeszcze na miejscu przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową.

Ostatecznie mężczyzny nie udało się uratować. Nad jeziorem Lipno zjawił się lekarz, który potwierdził jego zgon. Na miejscu trwają prace strażaków nad zabezpieczaniem miejsca tragedii dla funkcjonariuszy policji i przedstawicieli prokuratury.

Strażacy obecnie zabezpieczają miejsce zdarzenia dla policji i prokuratury. Udział w akcji wzięło dziewięć zastępów straży pożarnej. Niestety mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować – relacjonował jeden ze strażaków w rozmowie z WTK.

To nie pierwsza taka tragedia, która miała miejsce w trakcie tegorocznych wakacji. Tylko w czerwcu w jeziorze w Boszkowie (woj. wielkopolskie) utopił się 28-latek, a w ubiegła niedzielę w Zielonej Górze (woj. lubuskie) 39-latek skoczył na główkę do Dzikiej Ochli i mimo prób udzielenia pomocy, zmarł.

Zobacz także: Zobacz też: Zaginieni plażowicze z Dąbrowy Górniczej. Tak wyglądała akcja poszukiwawcza
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić