Jakub Artych
Jakub Artych| 

Tragedia w Acapulco. Sześć osób zginęło w słynnym kurorcie

4

Ciała czterech mężczyzn i dwóch kobiet znaleziono uduszone i porzucone na ulicy w meksykańskim kurorcie Acapulco na wybrzeżu Pacyfiku. Ofiary zostały znalezione ułożone jedna na drugiej, ze związanymi za plecami rękami i opaskami uciskowymi na szyi.

Tragedia w Acapulco. Sześć osób zginęło w słynnym kurorcie
Tragedia w Acapulco. Sześć osób nie żyje w słynnym kurorcie (Pixabay)

Jak poinformowali we wtorek prokuratorzy z południowego stanu Guerrero, znaleziono ciała czterech mężczyzn, porzucone na ulicy w meksykańskim kurorcie Acapulco.

Ofiary zostały znalezione ułożone jedna na drugiej, ze związanymi za plecami rękami i opaskami uciskowymi na szyi.

Obecnie trwa ustalanie tożsamości ofiar i motywów zabójstw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ulewne deszcze w Niemczech. Żywioł niszczył wszystko na swojej drodze

Tragedia goni tragedię w Acapulco

Był to najnowszy przypadek przemocy w Acapulco, które wciąż nie może dojść do siebie po uderzeniu w październiku huraganu 5. kategorii. Otis pozostawił co najmniej 52 ofiary śmiertelne i zniszczył lub uszkodził większość hoteli.

Skandali w słynnym kurorcie jest zdecydowanie więcej. Jak podkreśla ABC News, w zeszłym tygodniu na ulicy w Acapulco znaleziono pięć poćwiartowanych ciał. Jedną z ofiar był kandydat na radnego miejskiego w pobliskim miasteczku Coyuca de Benítez.

Na początku maja z kolei zastrzelono szefa policji drogowej w Acapulco. W lutym na popularnej plaży Condesa w Acapulco znaleziono uduszone ciała dwóch mężczyzn. Prokuratorzy ze stanu Guerrero na wybrzeżu Pacyfiku powiedzieli, że ciała mężczyzn nosiły oznaki "tortur przez podwiązanie" oraz "ślady tortur na szyi".

Meksykańskie gangi narkotykowe często zabijają swoje ofiary przez uduszenie, dusząc je lub owijając im głowę taśmą klejącą lub plastikowymi torbami.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić