Tragedia w Lubaniu. 15-latek zginął na opuszczonym basenie

25

Poszukiwania 15-latka z Lubania zakończyły się tragedią. Chłopiec został odnaleziony nieprzytomny na opuszczonym basenie na Kamiennej Górze. Według ustaleń służb prawdopodobnie spadł ze skoczni. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Wcześniej zaginięcie nastolatka zgłosił jego ojciec.

Tragedia w Lubaniu. 15-latek zginął na opuszczonym basenie
Chłopiec spadł ze skoczni na opuszczonym basenie (YouTube, TVLubań)

W czwartek 13 października na Komendę Powiatowa Policji w Lubaniu (woj. dolnośląskie) wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca. Mężczyzna poinformował mundurowych o zaginięciu swojego 15-letniego syna. Służby bezzwłocznie rozpoczęły poszukiwania nastolatka.

Tragedia w Lubaniu. Chłopiec zginął na nieczynnym basenie

Jednym z przeczesywanych przez funkcjonariuszy obszarów był opuszczony stary basen na wzgórzu Kamienna Góra. To popularny wśród lokalnej młodzieży punkt spotkań towarzyskich, dlatego policjanci podejrzewali, to właśnie tam mogą znaleźć poszukiwanego. Intuicja ich nie zawiodła.

Niestety akcja poszukiwawcza miała dramatyczny finał. Chłopiec został znaleziony nieprzytomny w okolicy nieczynnego zbiornika wodnego. Funkcjonariusze podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety bezskutecznie. Na pomoc było już za późno. 15-latek zmarł.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec spadł z najwyższej skoczni do niecki basenu i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jak na razie nie wiadomo, czy na miejscu był z nim ktoś jeszcze. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będzie ustalać policja pod nadzorem prokuratury.

Basen na Kamiennej Górze pozostaje nieczynny od 1995 roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, a także bezdomnych. Jak wskazuje lokalny portal luban.naszemiasto.pl, teren ten nie jest odpowiednio zabezpieczony ani ogrodzony.

Opuszczony zbiornik wodny szczególnie niebezpieczny staje się po zmroku, ponieważ brak tam jakiegokolwiek oświetlenia. Być może ta okropna tragedia skłoni osoby odpowiedzialne za ten obszar do podjęcia działań w celu jego zabezpieczenia.

Zobacz także: Policjanci ruszyli na ratunek. Kobieta miała wielkie szczęście
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić