Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Tragedia w oczyszczalni ścieków. Utopiło się dwóch pracowników

5
Podziel się:

Dramatyczne sceny rozegrały się oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich (woj. małopolskie). Dwóch pracowników zakładu utopiło się w głębokim na 10 metrów zbiorniku na nieczystości. Jak doszło do tej straszliwej tragedii?

Tragedia w oczyszczalni ścieków. Utopiło się dwóch pracowników
Małopolska. Tragedia w oczyszczalni ścieków. Nie żyje dwóch pracowników (zdj. poglądowe) (Getty Images, MementoImage)

W oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich w Małopolsce utopiło się dwóch pracowników serwisowych. Jak podaje TVN24, doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku. Na ten moment policja wykluczyła działanie osób trzecich.

Małopolska. Dwaj pracownicy utopili się oczyszczalni ścieków

Ofiary wypadku to dwaj 51-latkowie z powiatu tarnowskiego. Betonowy zbiornik, w którym utonęli mężczyźni ma ok. 10 metrów głębokości.

W tej chwili na miejscu wszczęto dochodzenie. Wyjaśniane są dokładne okoliczności zdarzenia. O sprawie została zawiadomiona prokuratura. Czynności prowadzić będzie także biegły z zakresu przestrzegania zasad BHP.

Martwy płód znaleziony w oczyszczalni ścieków

To nie pierwsze dramatyczne zdarzenie które miało miejsce w oczyszczalni ścieków. Nieco ponad rok temu w pracownik zakładu Ząbkowicach Śląskich podczas czyszczenia jednego ze zbiorników natknął się na martwy płód ludzki.

Mężczyzna czyścił tzw. kratownicę, gdy nagle dostrzegł coś, co przypominało ludzki płód. Nie wahając się ani chwili, zawiadomił policję.

Od początku pojawiły się problemy ze zidentyfikowaniem wieku oraz płci płodu. Śledczy nie ustalili na wstępie, czy było to naturalne poronienie, czy celowe działanie. Na wszystkie pytania ma odpowiedzieć zlecona przez prokuratora sekcja zwłok.

Policja zaapelowała wówczas o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu imienia i nazwiska matki. Poproszono o pomoc osoby, które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży.

Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania – mówiła Katarzyna Mazurek, rzeczniczka prasowa policji w Ząbkowicach Śląskich

Obejrzyj także: Awaria oczyszczalni Czajka. Przemysław Daca obawia się ponownej. "To będzie wielkie nieszczęście"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
duffy
5 miesięcy temu
Jak się pisze na jakiś temat, to warto choć trochę się z nim zapoznać - w oczyszczalniach ścieków nie ma "kratownic" tylko kraty. Kratownica to rodzaj konstrukcji, najczęściej stalowej.
direct
5 miesięcy temu
Jak się pisze na jakiś temat, to warto choć trochę się z nim zapoznać. W oczyszczalniach ścieków nie ma "kratownic" tylko kraty. Kratownica to rodzaj stalowej konstrukcji.
myślący
5 miesięcy temu
Ponad rok temu zlecono sekcję zwłokę i jeszcze czekają? To pewno dziecko księdza. Sprawę trzeba ukryć.
analfabeta
5 miesięcy temu
Pracownicy opróżniający zbiorniki nieczystości powinni przed otwarciem zbiornika założyć maski p-gaz ponieważ w takie zbiorniki wytwarzają trujące gazy.
Soman wawa
5 miesięcy temu
Z uwagi na niski stan wód w Wiśle nasz kochany prezydent Rafau T.planuje znów uzupełnienie poziomu tak jak to robił wcześniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić