o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Tragedia w Termach Maltańskich. Ratownicy skazani po śmierci dziecka

8
Podziel się

Poznań. Sprawa utonięcia 10-letniego chłopca w Termach Maltańskich po latach dobiegła końca. Ratownicy zostali skazani, choć wyrok sądu apelacyjnego mógł być dla rodziny szokiem.

Tragedia w Termach Maltańskich. Ratownicy skazani po śmierci dziecka
Do tragedii doszło w basenie ze sztucznymi falami. (PAP)
bEJrJVAR

Tragedia miała miejsce w 2012 roku. Do Term Maltańskich przyjechała wycieczka około 100 dzieci ze Śremu. Wśród nich był 10-letni Patryk, który tego dnia utonął w basenie ze sztucznymi falami.

Rodzina obwiniała za śmierć dziecka ratowników. Mieli oni zaniedbać swoje obowiązki, zbyt krótko obserwować basen i zbyt późno udzielić pomocy medycznej. Stanisław W., Paweł L.i Przemysław P. usłyszeli zarzuty.

bEJrJVAT

W 2019 roku po latach sądowej batalii zostali skazani. Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, rok zakazu wykonywania zawodu i 20 tys. odszkodowania okazały się niewystarczającym wyrokiem zarówno dla rodziny, jak i prokuratury.

Złożono odwołanie się od wyroku. Rodzinie chodziło przede wszystkim o to, by ratownicy byli odsunięci od wykonywania zawodu na dłużej niż rok.

bEJrJVAZ

We wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu ogłosił ostateczny wyrok. Z relacji Głosu Wielkopolski wynika, że podtrzymano wyrok z wyjątkiem wypłacenia odszkodowania.

Okazało się, że zapis w prawie o wypłaceniu odszkodowania rodzinie zmarłego pojawił się w 2015 roku. Do tragedii doszło w 2012 roku, gdy tego typu kary nie było, więc skazani ratownicy nie muszą wpłacać pieniędzy.

Zobacz także: Lockdown? Prof. Horban mówi o ryzyku i świętach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrJVBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
ela
11 miesięcy temu
a tu tyle owieczek do zwerbowania
Toni
11 miesięcy temu
Sad powinien rozwazyc ukaranie kierownictwa nie przewidujacego mozliwosci wypadku i np. nie ograniczjac ilosci korzystajacych z fal rownoczesnie.
koreks
11 miesięcy temu
Niech ktoś spróbuje upilnować setkę nastolatków na basenie ze sztucznymi falami.
bEJrJVBv
ks Jan
11 miesięcy temu
Niezbadane są wyroki boskie.
miko
11 miesięcy temu
Prawo trzeba zmienić a nie sądy
anakhonda
11 miesięcy temu
Obrzydliwe są te sądy i te instytucje .....
Dave
11 miesięcy temu
A szumowski jaki został wyrok? A Ci od amber Gold albo afery PZU? Na dłoni widać dla kogo jest prawo
PGb
11 miesięcy temu
moim zdaniem jest to straszne, po za pieniędzmi nie mówi nikt na temat stworzenia miejsca zarobkowego do którego zapraszane są dzieci i przy użyciu ratownika organizowana działalność zarobkowa... tzn według sądu nie mógł tam się znaleźć ten chłopczyk bo miejsce to mogło organizować takie atrakcję idąc na strzelnicę nie możemy być świadomi tego co się wydarzy gdy miejsce to ma reguły które zwalniają nas z odpowiedzialności po ich dostosowaniu do organizacji..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić