Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Tragedia w Zakopanem. Nie żyje kobieta przygnieciona przez drzewo

9

W Poniedziałek Wielkanocny w Zakopanem zerwał się silny wiatr. Przewrócił drzewo prosto na samochód, w którym siedziała 23-latka. Kobieta zginęła na miejscu. Tatrzański Park Narodowy (TPN) wydał ostrzeżenie i wstrzymał sprzedaż biletów.

Tragedia w Zakopanem. Nie żyje kobieta przygnieciona przez drzewo
Tragedia w Zakopanem. Nie żyje kobieta przygnieciona przez drzewo. TNP wydał ostrzeżenie (Facebook, TPN)

Wiosna rozpieszcza piękną pogodą. Informowaliśmy już kilka razy, że aura może być kapryśna - zwłaszcza w górach. Lokalne władze apelują, by mieszkańcy oraz turyści nie wychodzili w poniedziałek z domów dla własnego bezpieczeństwa.

W Poniedziałek Wielkanocny w dzielnicy Stachonie w Zakopanem porywisty wiatr złamał drzewo. Jego konary spadły wprost na drogę, po której autem jechała 23-letnia kobieta. Kobieta zginęła na miejscu. Na miejscu trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Nagły podmuch wiatru po godz. 11 przewrócił przydrożne drzewo wprost na jadący samochód. Jadąca nim mieszkanka powiatu tatrzańskiego została zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalnych narzędzi, aby uwolnić poszkodowaną. Niestety mimo prowadzonej reanimacji nie udało się jej uratować - przekazał portalowi tvn24.pl rzecznik zakopiańskiej straż pożarnej Andrzej Król.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomysł nowego zakazu w Warszawie. Mieszkańcy mocno podzieleni ws. nocnej prohibicji

W związku z porywistym wiatrem TPN wstrzymał sprzedaż biletów na wszystkie szlaki górskie. I w mediach społecznościowych opublikował komunikat – przekonuje, żeby potraktować sprawę poważnie. Nie jest to w żadnym wypadku żart z okazji 1 kwietnia!

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Odradzamy dziś wszelkie wyjścia w Tatry. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który dzisiaj się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie kursują wozy konne do Morskiego Oka. Wszystkich komentujących, których nie ma na miejscu, zapewniamy, że to nie jest żart - przekazał TPN w mediach społecznościowych.

W Tatrach obowiązuje drugi (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Należy zachować szczególną ostrożność.

W wyższych partiach Tatr panują wciąż warunki zimowe, a poruszanie się tam może okazać się niemożliwe bądź bardzo utrudnione ze względu na wiatr. Tatrzańskie stawy rozmarzają — apelujemy o niewchodzenie na tafle lodu, ponieważ zaczął rozmarzać — w wielu miejscach jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać - podaje TPN w ostrzeżeniu na swojej stronie internetowej.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić