Tragedia w zoo. Szympansy nauczyły się otwierać klatki

69

Szympansy w szwedzkim zoo nauczyły się otwierać drzwiczki w swoich zagrodach. Siedem z nich uciekło na teren ogrodu, wywołując strach i panikę. Władze zoo zdecydowały o odstrzeleniu zwierząt.

Tragedia w zoo. Szympansy nauczyły się otwierać klatki
(Pexels)

Siedem szympansów z zoo Furuvik w Szwecji uciekło ze swojej zagrody, wywołując tym samym panikę. Jak przekazują lokalne media i władze ogrodu trzy szympansy zostały zastrzelone na miejscu, a czwarty postrzelony. Decyzję od zabiciu zwierząt podjęto z uwagi na bezpieczeństwo gości, okoliczności zdarzenia i brak wystarczającej ilości środków uspokajających.

Szympansy uciekły

Ranny szympans nie otrzymał pomocy. Pracownicy zoo oraz weterynarze, obawiając się o swoje życie, nie zdecydowali się na wejście do małpiarni, w której prawdopodobnie przebywały zwierzęta.

Przede wszystkim musimy myśleć o życiu i bezpieczeństwie ludzi. Żaden pracownik nie może przebywać w takiej bliskości ze zwierzętami - powiedziała szwedzkiemu dziennikowi Annika Troselius, rzeczniczka firmy prowadzącej zoo. nadawca SVT.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kadrowicz z piękną partnerką na rajskich wakacjach. Co za zdjęcia

Wiele osób i organizacji potępiło decyzję zoo o zabiciu szympansów i nieudzieleniu pomocy rannemu osobnikowi. Władze ogrodu tłumaczyły, że nie nie posiadano wystarczającej ilości środków uspokajających. Ponadto środki uspokajające można wystrzelić w stronę zwierzęcia tylko ze stosunkowo bliskiej odległości. Pracownicy przez długi czas nie mogli także zlokalizować wszystkich szympansów, co stanowiło dodatkowe zagrożenie.

W sobotę zoo poinformowało, że trzy szympansy — Maria-Magdalena, Tjobbe i Selma — wróciły do ​​swojego wybiegu. Czwarta, Manda, zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Musimy się całkowicie skupić na dbaniu o szympansy, ocenie ich samopoczucia i zapewnieniu im wszelkiej potrzebnej opieki. Szczególnie skupimy się na kontuzjach i dobrym samopoczuciu Selmy. Udało nam się dotrzeć również do Mandy, z wielkim smutkiem możemy potwierdzić, że odeszła - przekazało zoo na Facebooku.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić