Tragedia w zoo. Żyrafa złamała sobie kark!

60

Ta historia sprawia, że łzy same napływają do oczu. W zoo w Rochester w stanie Nowy Jork rozegrał się prawdziwy koszmar. Sześcioletnia słodka żyrafa niefortunnie utknęła w bramce i złamała kark. Zwierzę nie miało żadnych szans na przeżycie. Jak doszło do dramatu?

Tragedia w zoo. Żyrafa złamała sobie kark!
Dramat w zoo. Zmarła żyrafa (Pexels)

O smutnym zdarzeniu, które miało miejsce w ogrodzie zoologicznym, poinformowano na Facebooku. Okazuje się, że sześcioletni samiec żyrafy masajskiej o imieniu Parker został znaleziony przez pracowników na wybiegu bez oznak życia w minioną niedzielę rano. Natychmiast wezwano weterynarza. Niestety, na ratunek było za późno.

Nie żyje żyrafa. Tragedia w zoo

Pracownicy zoo dokładnie zbadali sprawę. Okazało się, że zwierzę niefortunnie wsadziło głowę w bramę ogrodzenia. W ten sposób utknęło w konstrukcji i złamało sobie kark.

Śmierć była prawdopodobnie natychmiastowa - określił weterynarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka żyraf. Zaskakujące nagranie z RPA

Zoo wskazuje, że takie ogrodzenia i bramy są stosowane w wielu ogrodach zoologicznych na całym świecie. Zdaniem pracowników to wypadek niesłychany i "bezprecedensowy", czyli występujący po raz pierwszy. Wciąż do końca nie jest jasne, jak doszło do zdarzenia.

- Możliwość wystąpienia takiego wypadku była nie do przewidzenia - poinformowało zoo w oświadczeniu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zoo zamieściło na Facebooku specjalny komunikat, w którym napisało, że bramę zamontowano w 2018 roku. Miała ona spełniać wszystkie konieczne wymogi. Zdruzgotani pracownicy dodali, że nigdy wcześniej na świecie nie zanotowano podobnego zdarzenia z tego typu konstrukcją ogrodzenia.

Przedstawiciele Seneca Park Zoo zapewniają, że już zaczęli pracować nad polepszeniem wspomnianej konstrukcji. Chcą, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych dramatów.

Naszym priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych zwierząt, a każde większe wydarzenie z pewnością może na nie wpłynąć. Dotychczas wszystkie trzy żyrafy: Iggy, Kipenzie i Olmsted mają się dobrze. Będziemy je nadal monitorować w nadchodzących dniach - wyjaśnił Chris McKinney, weterynarz zoo.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić