Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Tragiczna historia Sławomira Mrożka. Tego o nim nie wiedzieliście

4
Podziel się:

Stawiał tarota w kluczowych momentach życia. Później cierpiał na ciężką depresję. Żona cierpiała razem z nim. Nie umiała wymówić jego imienia bez zalania się łzami. Tragiczną historią życia i małżeństwa z wybitnym pisarzem podzieliła się w książce.

Tragiczna historia Sławomira Mrożka. Tego o nim nie wiedzieliście
Sławomir Mrożek z żoną (PAP)

Sławomir Mrożek to wybitny polski pisarz. Jego dzieła omawiane są w szkołach i wystawiane w teatrach na całym świecie. Był również satyrykiem, zasłynął zresztą jako twórca teatru absurdu.

Swoją żonę Susanę Osario poznał w Meksyku. Przez długi czas widywali się w różnych zakątkach świata. Dużo też do siebie pisali. Jej mamę oczarował od razu swoim jedwabistym głosem.

Później jednak życie z nim nie układało się tak kolorowo. Jak twierdzi, "Mrożek był potworem, ale ona i tak się do niego przylepiła". Stąd też wziął się tytuł jej najnowszej książki, w której opisuje burzliwe życie z nim. Cała historia przepleciona jest ich wspólnymi listami i nieznanymi dotąd rysunkami artysty.

Niewiele osób wie, że w kluczowych momentach życia Mrożek stawiał sobie tarota. Później, gdy przeprowadził się do Krakowa, cierpiał na ciężką depresję. Żona cierpiała razem z nim. Ale nawet wtedy miłość była w stanie przezwyciężyć wszystko. Pierwsze dni po jego śmierci były dla niej ogromnym ciosem. Nie potrafiła nawet wypowiedzieć jego imienia bez ataku płaczu.

W książce chciała udowodnić, że miłość przyjmuje się ze wszystkimi jej blaskami i cieniami. I że nawet postać, która słynie ze swojego żartu, w głębi duszy może skrywać ogromne osamotnienie, a nawet depresję.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz na www.liniawsparcia.pl

(a tutaj oznacza zlinkowanie: https://liniawsparcia.pl/)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Cassandra
10 miesięcy temu
O czym to było jak rany!?
Obserwator
10 miesięcy temu
To ma byc artykul? Co to wlasciwie jest.
pomidor
11 miesięcy temu
Polski dziennikarz; nazwiska nie pomnę; napisał rewelacyjną ksiązkę biigrafie Mrożka. Szczególnie ciekawe są jego zmagania w Meksyku rodem z dzikiego zachodu, oraz przejmująca historia o chorobie którą przeszedł i pokonał. Mrozek to przedziwna postać o przedziwnym życiu prywatnym.
Karin
11 miesięcy temu
Tomabyc jakis artykul? Zenada
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić