Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie

125

16-latek przebywał na wakacjach u wybrzeży Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. Podczas nurkowania został zaatakowany i ugryziony przez jadowitą rybę. Nastolatek doznał szoku anafilaktycznego i zmarł.

Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie
Jadowita ryba zabiła 16-latka to ostrosz sieklik. (YouTube.com)

Tragiczny finał rajskich wakacji na Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. 16-latek podczas nurkowania został ugryziony przez jadowitą rybę. Chłopiec zmarł. Wstępna sekcja zwłok nastolatka wykazała, że ​​doznał szoku anafilaktycznego, prawdopodobnie spowodowany trucizną ryby.

Rodzice nie chcieli zdradzać danych chłopca, wiadomo tylko, że pochodził z Montagut i Oix, hiszpańskiej gminy w Katalonii. Jak mówią, nastolatek po wyciągnięciu z wody miał małą ranę na szyi, w pobliżu jabłka Adama.

To ostrosz sieklik zabił chłopca

Rodzice nastolatka przekazali nagranie z kamery, którą miał ze sobą nastolatek podczas nurkowania, w celu zidentyfikowania ryby. Jadowita ryba, która zabiła chłopca jest znana jako ostrosz sieklik. Te jadowite ryby występują w Morzu Śródziemnym i Atlantyku, latem często pływają w pobliżu wybrzeży.

Ukąszenia tego gatunku mogą być bardzo bolesne, prowadzące do obrzęku i zaczerwienienia ciała. Wiadomo również, że wywołują zawały serca lub powodują ciężkie reakcje alergiczne.

Zobacz także: Teenager, 16, killed by venomous fish off Costa Brava while snorkelling
Zobacz także: Płaca minimalna wzrośnie. "Będą zwolnienia"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić