Wróć na
ESO
|

Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie

60
Podziel się

16-latek przebywał na wakacjach u wybrzeży Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. Podczas nurkowania został zaatakowany i ugryziony przez jadowitą rybę. Nastolatek doznał szoku anafilaktycznego i zmarł.

Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie
Jadowita ryba zabiła 16-latka to ostrosz sieklik. (YouTube.com)
bCXFGpxh

Tragiczny finał rajskich wakacji na Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. 16-latek podczas nurkowania został ugryziony przez jadowitą rybę. Chłopiec zmarł. Wstępna sekcja zwłok nastolatka wykazała, że ​​doznał szoku anafilaktycznego, prawdopodobnie spowodowany trucizną ryby.

Rodzice nie chcieli zdradzać danych chłopca, wiadomo tylko, że pochodził z Montagut i Oix, hiszpańskiej gminy w Katalonii. Jak mówią, nastolatek po wyciągnięciu z wody miał małą ranę na szyi, w pobliżu jabłka Adama.

bCXFGpxj

To ostrosz sieklik zabił chłopca

Rodzice nastolatka przekazali nagranie z kamery, którą miał ze sobą nastolatek podczas nurkowania, w celu zidentyfikowania ryby. Jadowita ryba, która zabiła chłopca jest znana jako ostrosz sieklik. Te jadowite ryby występują w Morzu Śródziemnym i Atlantyku, latem często pływają w pobliżu wybrzeży.

Ukąszenia tego gatunku mogą być bardzo bolesne, prowadzące do obrzęku i zaczerwienienia ciała. Wiadomo również, że wywołują zawały serca lub powodują ciężkie reakcje alergiczne.

Teenager, 16, killed by venomous fish off Costa Brava while snorkelling

bCXFGpxp

Płaca minimalna wzrośnie. "Będą zwolnienia"

bCXFGpxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
afrykaner
4 tyg. temu
w Wiśle w Warszawie jest bezpiecznie ,dzięki PZW nie ma tu już ryb,po 50 latach w PZW wystąpiłem z tego związku.
Eustachy
4 tyg. temu
Bzdury. Ostrosze nie gryzą i nie maja jadu w zębach. Maja jadowity kolec na grzbiecie. Ponieważ zakopują się w piasku niedaleko brzegu łatwo na nie nadepnąć.
Balerina
4 tyg. temu
Od kiedy Costa Brava jest na północy? Ktoś mi wytłumaczy? Ludzie, kto to pisze? I ta "składnia"... dziś dziennikarzem może być każdy jak widać.
bCXFGpxL
Ekolodzy cich
4 tyg. temu
U nas najdroższą czajką skutecznie wytruli fekaliami Wisłę, Bałtyk. Błogosławiony od 7 mieszkań i 37 rachunków bankowych też spuszczał kał do Bałtyku.
aser
4 tyg. temu
Ja w Wiśle łowię od 20 lat. Nic jak do tej pory nie chwyciło na haczyk. Dlatego nawet karty nie wykupiłem. Tłumaczę się tym, że moczę haczyk.
Najnowsze komentarze (60)
samogon
4 tyg. temu
A ja ślepy przeczytałem, że z Olx.
Jaromir
4 tyg. temu
Rzeczywiście, śmierć przez ugryzienie przez tę rybę jest straszna... w przypadku innych śmiertelnych ugryzień jest cool...
Tadam
4 tyg. temu
Ktoś tu chyba tłumaczył tekst z hiszpańskiego i to bardzo nieumiejętnie
Cefek
4 tyg. temu
Ta ryba ma toksyczne kolce, nie ma toksycznych zebów i nie ma jadowitego ugryzienia. Trzeba nadziać się na jej jadowite kolce na grzbiecie. Także nurkujący człowiek musiał wziąć stworzenie do ręki, żeby się zakuć. Na pewno ugryzienie i na dodatek w szyję nie było wynikiem tej rybki.
Emigrant
4 tyg. temu
Weever fish tak mowia na nia wędkarze w UK ..miałem nieprzyjemność to K...stwo złowić w UK ..dziabneła mnie swoim kolcem w serdeczny palec ..ból taki jakby mnie ktos poczęstował młotkiem w palec ..po 5 min palec powiększył mi sie dwukrotnie .pojechalem do szpitalu a tam dostałem broszurkę z instrukcja postępowania ( antidotum na to brak) jedynie to gorąca woda z mydlinami i tak moczylem z1godz az jad sie "wygotowal"praktycznie skora mi zeszła od tej gorącej wody a papralo,sie z 3tyg..do dzisiaj mam uczucie głuchego palca,choc minęło juz z 5lat.
Jaga
4 tyg. temu
"Rodzice nastolatka przekazali nagranie z kamery, którą miał ze sobą nastolatek podczas nurkowania, w celu zidentyfikowania ryby"....a nie poprawniej by było.. "w celu zidentyfikowania ryby rodzice nastolatka przekazali nagranie z kamery, którą miał ze sobą podczas nurkowania "???
Artur
4 tyg. temu
weście idżcie na piwo i wtedy nawet afryka będzie na północy ( no jak z pod stołu to na południu )
Zmiany,zmiany
4 tyg. temu
byłem kilka lat temu na Costa Brava i wtedy to wybrzeże było na południu Hiszpanii,a teraz jest już na północy-nie nadążam za zmianami.
bCXFGpxD
Ostrosz
4 tyg. temu
Ja byłem u siebie a jak ktoś nieproszony mi się wpycha do domu, to nieh ma za swoje.
Specjalista
4 tyg. temu
To kolce jadowe na płetwie grzbietowej zaopatrzone są w jad a nie żadne udryzienie.Sam byłem ukłuty w dłoń dwykrotnie w Grecji przez tą rybę (jestem wędkarzem).Opuchlizna utrzymywała się do ok. 3 tyg. ale bez przesady bez uczulenia na toksyny człowiek przeżyje.
Specjalista
4 tyg. temu
To kolce jadowe na płetwie grzbietowej zaopatrzone są w jad a nie żadne udryzienie.Sam byłem ukłuty w dłoń dwykrotnie w Grecji przez tą rybę (jestem wędkarzem).Opuchlizna utrzymywała się do ok. 3 tyg. ale bez przesady bez uczylenia na tokyny człowiek przeżyje.
USA
4 tyg. temu
Za to w Wisle jest super bezpiecznie !!! Wytruto wszystko co mozliwe
franio
4 tyg. temu
Jednego beneficjenta 500+ mniej
MBW
4 tyg. temu
Co za bzdura, że został ugryziony. Ryba spotykana jest na płyciźnie, wystarczy na nią nadepnąć,płetwa grzbietowa to kolce jadowe. Dobrze więc do wody wchodzić w obuwiu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić