o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie

57
Podziel się

16-latek przebywał na wakacjach u wybrzeży Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. Podczas nurkowania został zaatakowany i ugryziony przez jadowitą rybę. Nastolatek doznał szoku anafilaktycznego i zmarł.

Mała rybka zabiła 16-latka. Straszna śmierć podczas wakacji w Europie
Jadowita ryba zabiła 16-latka to ostrosz sieklik. (YouTube.com)
bDHVHOhx

Tragiczny finał rajskich wakacji na Costa Brava, w północno-wschodniej Hiszpanii. 16-latek podczas nurkowania został ugryziony przez jadowitą rybę. Chłopiec zmarł. Wstępna sekcja zwłok nastolatka wykazała, że ​​doznał szoku anafilaktycznego, prawdopodobnie spowodowany trucizną ryby.

Rodzice nie chcieli zdradzać danych chłopca, wiadomo tylko, że pochodził z Montagut i Oix, hiszpańskiej gminy w Katalonii. Jak mówią, nastolatek po wyciągnięciu z wody miał małą ranę na szyi, w pobliżu jabłka Adama.

bDHVHOhz

To ostrosz sieklik zabił chłopca

Rodzice nastolatka przekazali nagranie z kamery, którą miał ze sobą nastolatek podczas nurkowania, w celu zidentyfikowania ryby. Jadowita ryba, która zabiła chłopca jest znana jako ostrosz sieklik. Te jadowite ryby występują w Morzu Śródziemnym i Atlantyku, latem często pływają w pobliżu wybrzeży.

Ukąszenia tego gatunku mogą być bardzo bolesne, prowadzące do obrzęku i zaczerwienienia ciała. Wiadomo również, że wywołują zawały serca lub powodują ciężkie reakcje alergiczne.

Zobacz także: Teenager, 16, killed by venomous fish off Costa Brava while snorkelling
bDHVHOhF
Zobacz także: Płaca minimalna wzrośnie. "Będą zwolnienia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHVHOhG
bDHVHOia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
afrykaner
6 miesięcy temu
w Wiśle w Warszawie jest bezpiecznie ,dzięki PZW nie ma tu już ryb,po 50 latach w PZW wystąpiłem z tego związku.
Eustachy
6 miesięcy temu
Bzdury. Ostrosze nie gryzą i nie maja jadu w zębach. Maja jadowity kolec na grzbiecie. Ponieważ zakopują się w piasku niedaleko brzegu łatwo na nie nadepnąć.
Balerina
6 miesięcy temu
Od kiedy Costa Brava jest na północy? Ktoś mi wytłumaczy? Ludzie, kto to pisze? I ta "składnia"... dziś dziennikarzem może być każdy jak widać.
bDHVHOib
Ekolodzy cich
6 miesięcy temu
U nas najdroższą czajką skutecznie wytruli fekaliami Wisłę, Bałtyk. Błogosławiony od 7 mieszkań i 37 rachunków bankowych też spuszczał kał do Bałtyku.
Darek
6 miesięcy temu
Poprawka do poprzedniego postu. Nie ugryzienia tylko UKŁUCIA :)
Najnowsze komentarze (57)
samogon
6 miesięcy temu
A ja ślepy przeczytałem, że z Olx.
Jaromir
6 miesięcy temu
Rzeczywiście, śmierć przez ugryzienie przez tę rybę jest straszna... w przypadku innych śmiertelnych ugryzień jest cool...
Tadam
6 miesięcy temu
Ktoś tu chyba tłumaczył tekst z hiszpańskiego i to bardzo nieumiejętnie
Cefek
6 miesięcy temu
Ta ryba ma toksyczne kolce, nie ma toksycznych zebów i nie ma jadowitego ugryzienia. Trzeba nadziać się na jej jadowite kolce na grzbiecie. Także nurkujący człowiek musiał wziąć stworzenie do ręki, żeby się zakuć. Na pewno ugryzienie i na dodatek w szyję nie było wynikiem tej rybki.
Emigrant
6 miesięcy temu
Weever fish tak mowia na nia wędkarze w UK ..miałem nieprzyjemność to K...stwo złowić w UK ..dziabneła mnie swoim kolcem w serdeczny palec ..ból taki jakby mnie ktos poczęstował młotkiem w palec ..po 5 min palec powiększył mi sie dwukrotnie .pojechalem do szpitalu a tam dostałem broszurkę z instrukcja postępowania ( antidotum na to brak) jedynie to gorąca woda z mydlinami i tak moczylem z1godz az jad sie "wygotowal"praktycznie skora mi zeszła od tej gorącej wody a papralo,sie z 3tyg..do dzisiaj mam uczucie głuchego palca,choc minęło juz z 5lat.
Artur
6 miesięcy temu
weście idżcie na piwo i wtedy nawet afryka będzie na północy ( no jak z pod stołu to na południu )
Zmiany,zmiany
6 miesięcy temu
byłem kilka lat temu na Costa Brava i wtedy to wybrzeże było na południu Hiszpanii,a teraz jest już na północy-nie nadążam za zmianami.
Ostrosz
6 miesięcy temu
Ja byłem u siebie a jak ktoś nieproszony mi się wpycha do domu, to nieh ma za swoje.
bDHVHOhT
Specjalista
6 miesięcy temu
To kolce jadowe na płetwie grzbietowej zaopatrzone są w jad a nie żadne udryzienie.Sam byłem ukłuty w dłoń dwykrotnie w Grecji przez tą rybę (jestem wędkarzem).Opuchlizna utrzymywała się do ok. 3 tyg. ale bez przesady bez uczulenia na toksyny człowiek przeżyje.
Specjalista
6 miesięcy temu
To kolce jadowe na płetwie grzbietowej zaopatrzone są w jad a nie żadne udryzienie.Sam byłem ukłuty w dłoń dwykrotnie w Grecji przez tą rybę (jestem wędkarzem).Opuchlizna utrzymywała się do ok. 3 tyg. ale bez przesady bez uczylenia na tokyny człowiek przeżyje.
USA
6 miesięcy temu
Za to w Wisle jest super bezpiecznie !!! Wytruto wszystko co mozliwe
MBW
6 miesięcy temu
Co za bzdura, że został ugryziony. Ryba spotykana jest na płyciźnie, wystarczy na nią nadepnąć,płetwa grzbietowa to kolce jadowe. Dobrze więc do wody wchodzić w obuwiu.
Wojciech
6 miesięcy temu
Wszystkich obecnych w tym kurorcie powinno się wysłać na kwarantannę, wysuszyć to bajoro, wyłapać ryby i pozwalając im namordniki.
Pan
6 miesięcy temu
Maseczka przed wejściem do wody
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić