Wróć na
NM
|

Gorąco na Morzu Śródziemnym. Francja wysyła myśliwce

400
Podziel się

Sytuacja na Morzu Śródziemnym robi się niepokojąca. Francji postanowiła wysłać w te tereny myśliwce. Wszystko po to, aby, jak twierdzą oficjalnie władze, jedynie obserwować i "pokazać wolę wsparcia".

Gorąco na Morzu Śródziemnym. Francja wysyła myśliwce
Gorąco na Morzu Śródziemnym. Francja wysyła myśliwce (Getty Images, Marina Lystseva , TASS)
bCYamuSt

Francja postanowiła wysłać nad Morze Śródziemne dwa myśliwce i fregatę. Jednostki mają zostać skierowane na wschodnią część morza, gdzie tureckie statki kilka dni temu badały teren w poszukiwaniu surowców.

Statki tureckie pływały po części morza, która jest traktowana jako własność Grecji. Turcy twierdzą z kolei, że pływali po swoich wodach, odnosząc się do nieuznawanej na arenie międzynarodowej Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Napięcie między krajami rośnie, a Francja, jako sojusznik Grecji w NATO, nie pozostaje bierna wobec zagrożenia.

bCYamuSv

Dwa myśliwce Rafale, a także "Lafayette" - fregata wojskowa - mają lada dzień pojawić się na wschodniej części morza. Mają tam stacjonować dla bezpieczeństwa, a także po prostu "być pod ręką", na wszelki wypadek. To ma też pokazać Turcji, że Grecja może liczyć na natychmiastową pomoc sojuszników.

Turcja nie konsultowała z żadnym innym państwem decyzji o wszczęciu prac badawczych w tych częściach morza - informuje BBC. Emmanuel Macron podkreśla, że tureckie statki powinny odpłynąć z miejsc, które należą do Grecji.

Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

Cenne surowce pod powierzchnią wody przykuwają uwagę tureckich władz

Do kogo należą surowce znajdujące się pod wodą, na którą wpłynęły tureckie statki m.in. w miniony poniedziałek? Z punktu widzenia całego świata poza Turcją - do Grecji i Cypru. Tylko Turcy uznają ten teren za wody terytorialne samozwańczej Republiki Północnego Cypru.

bCYamuSB
Sytuacja we wschodniej części Morza Śródziemnego jest niepokojąca. Jednostronne decyzje Turcji dotyczące poszukiwań ropy naftowej wywołują napięcia. Napięcia te muszą się skończyć, aby umożliwić spokojny dialog między krajami sąsiadującymi i sojusznikami w NATO - podkreślił Emmanuel Macron.
bCYamuSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(400)
kolo
miesiąc temu
marynarka wodna...gratuluję
Juhas
miesiąc temu
W marynarce wodnej chodzę na ryby.
zestrachany
miesiąc temu
Dwa myśliwce to nie byle co..... świat wstrzymał oddech przerażony TĄ FRANCUSKĄ POTĘGĄ....
bCYamuSX
bary
miesiąc temu
Już widzę jak Turcy boją się zabojadow. Zabojady mogą demonstrować ale na żadne starcie się nie zdecydują to nie ten charakter.
ciocia
miesiąc temu
Trzeba tam wysłać samoloty bezgłowe !
Najnowsze komentarze (400)
ghi
1 tyg. temu
Chyba nie będzie Bożego Narodzenia w tym roku, jak mówił Papież
ghi
1 tyg. temu
Co to są okręty wojskowe ? Może wojenne ?
Interes
1 tyg. temu
blisko, coraz blizej
🤪😂😂
miesiąc temu
Turcy nic nie mowią FR jak oni trzymają łapę na ropie w Libii
...
miesiąc temu
a Francja gdy Turcja zaatakuje wywiesi białą flage.
the end
miesiąc temu
Turcja też jest w Nato
dixi
miesiąc temu
Narysują kwiatka na chodniku i będzie po francuskiej wojnie.
wowRAdziu
miesiąc temu
brawo dziś nie ma rozenek ani jej kochającego dzieci męża Radka, co zgadza się w pełni z Latkowskim
bCYamuSP
intruder
miesiąc temu
Dzięki Bogu że nie potępili działań i nie wyrazili zdecydowanego sprzeciwu! A tylko pomyslcie co by sie stało jakoby ONZ wyraziło GŁĘBOKIE ZANIEPOKOJENIE!!!
cbv
miesiąc temu
oooo , autor tak sie zawstydzil ze zostawil tylko inicjaly
PL!
miesiąc temu
A to bardzo ciekawe. Bo jakimś cudem obecna sytuacja wyraźnie zmierza do nakreślonej przez XVII wiecznych strategów i wizjonerów. Podział Europy Zachodniej, konflikt i w efekcie ruina wszystkiego od rzeki Ren na Zachód. Czyżby Turcja była zapalnikiem zagłady Europy? Jak na razie to całkiem nieźle Turcy rozrabiają i zachowują się jak V Kolumna w NATO i sabotażysta Europy Zachodniej.
Jerzy
miesiąc temu
Francuskie karabiny z czasów II wojny światowej do dziś są jak nowe. Nie używane, tylko raz rzucone o glebę w czasie ucieczki.
Antyputek
miesiąc temu
Jakośc tych artykułów jak i obojętność O2 na codzienna masowa fale krytyki za poziom z podstawówki nie robi na nich najmniejszego wrażenia jadą dalej i dalej się osmieszaja.Dzieci z podstawówki by nawet nie napisały o marynarce wodnej. Francja pomaga sojusznikowi z NATO? Turcja to też NATO. W O2 najwidoczniej można pisać artykuły bez żadnego wykształcenia.
Bcfr
miesiąc temu
Kto pisze te "artykuly"....?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić