Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje jedna osoba

Poprawia się poziom bezpieczeństwa na kolei, ale na przejazdach kolejowych nadal giną ludzie. Koszmarny wypadek wydarzył się ostatnio w Poznaniu.

Commuter train approaching busy railway track field at twilightIn the early morning twilight, several commuter trains are approaching a busy railway station.EThamPhotocatenary, pointsTragiczny wypadek na torach. Nie żyje jedna osoba
Źródło zdjęć: © Getty Images | Erik Tham

Tragiczny wypadek wydarzył się w poniedziałkowy poranek w Poznaniu na torach kolejowych na wysokości ulicy Czechosłowackiej. Pieszy przechodził przez tory poza miejscem wyznaczonym do przejścia.

Na miejsce została wezwana policja, która wyjaśnia przyczyny oraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Z naszych ustaleń wynika, że około 7.40 osoba nieuprawniona znalazła się na torach kolejowych w miejscu do tego niewyznaczonym, a więc poza przejściami i przejazdami. Została potrącona przez pociąg relacji Poznań-Zbąszynek - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Radosław Śledziński z PKP PLK.

Pasażerowie pociągu, który uczestniczył w zdarzeniu, zostali przetransportowani do stacji Poznań Główny inną maszyną.

Niebezpiecznie na torach

Na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach przez tory w 2020 r. zginęło 47 osób, czyli o 21,7 procent mniej niż w roku wcześniejszym. Na to ma jednak wpływ pandemia koronawirusa i brak wielu połączeń.

Wyprzedzał "na trzeciego". Mrożące krew w żyłach wideo z Podlasia

Wybrane dla Ciebie