o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Tragiczny wypadek pod Białymstokiem. Nie żyje ks. Arkadiusz

307
Podziel się

W tragicznym wypadku drogowym na DK8 w okolicach miejscowości Rybniki (woj. podlaskie) zmarł ks. Arkadiusz Pietuszewski. Po zderzeniu z dwoma tirami był zakleszczony w swoim pojeździe. Lekarze stwierdzili zgon. Duchowny był od połowy lat 90. wikariuszem w parafii Jana Chrzciciela w Augustowie.

Tragiczny wypadek pod Białymstokiem. Nie żyje ks. Arkadiusz
Nie żyje Ksiądz Arkadiusz Pietruszewski. (Facebook)
bEEbGTud

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godziny 14 na trasie Białystok — Augustów. Na wysokości miejscowości Rybniki (pow. białostocki) samochód osobowy zderzył się z tirami. W wyniku zdarzenia zginął kierowca osobówki — był nim ks. Arkadiusz Pietruszewski, wieloletni proboszcz parafii w Studzienicznej w diecezji ełckiej.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca nissana z nieznanych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Niestety, kierowca osobówki zginął. Kierujący tirem 35-latek trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy - przekazała Faktowi sierż. sztab. Elżbieta Zaborowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
bEEbGTuf

Kierowca był zakleszczony w pojeździe

Jak poinformowali strażacy, gdy dojechali na miejsce kierowca samochodu osobowego był zakleszczony w swoim pojeździe. Nie wykazywał już funkcji życiowych. Mimo szybkiej akcji ratowników, którzy wydobyli go przy pomocy narzędzi hydraulicznych, lekarze, którzy byli na miejscu, stwierdzili zgon.

Zniszczone pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogową, a płyny eksploatacyjne usunięto z nawierzchni jezdni przy użyciu sorbentu. Droga krajowa nr 8 w kierunku Augustowa została zablokowana w obu kierunkach przez około pięć godzin. "Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia" – podkreśliła sierż. sztab. Elżbieta Zaborowska.

bEEbGTul

Nie żyje wieloletni wikariusz parafii w Augustowie

Śp. ksiądz Arkadiusz Pietruszewski pochodził z Sejn. Od połowy lat 90. był wikariuszem w parafii Jana Chrzciciela w Augustowie. Później posługiwał w Kolnicy i Studzienicznej. Ks. Pietruszewski był też byłym dyrektorem wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Ełckiej, a także wieloletnim koordynatorem fundacji, obejmującej młodzież stypendium Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przez blisko dwadzieścia lat pełnił posługę koordynatora diecezjalnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji ełckiej. Wielu młodym ludziom pomógł spełnić marzenia o szkole i studiach – opiniując pozytywnie ich wnioski stypendialne. Dbał również o formację swoich podopiecznych – organizował liczne spotkania dla stypendystów oraz ich rodziców - napisała fundacja na Facebooku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbGTuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(307)
Brzoz
miesiąc temu
Jak można tak pisać z taką pogardą i nienawiścią w stosunku do człowieka - księdza, którego się w ogóle nie znało ? Tego nie można pisać w stosunku do żadnej osoby, która już nie żyje... Patryk
Lechu
miesiąc temu
cynicznie, to Bóg go powołał do siebie, a to jest zaszczytem!
Duppastesz
2 miesiące temu
Pozytywnie opiniował wnioski o stypendialne ubogiej młodzieży? Może coś miało wypłynąć...
bEEbGTuH
kaczegowno
2 miesiące temu
Optymizmem napawa fakt, że czarna mafia liczi o 1 członka mniej
Nikt6
2 miesiące temu
Wypadek przypadek ale jakoś mi go nie szkoda.
All
2 miesiące temu
Radosna nowina :-)
Weert
2 miesiące temu
Sukienkowy ważniejszy od innych ofiar, czy jakby był brukarzem to też byście pisali? Wstyd.
afrykaner
2 miesiące temu
bozia nie ochroniła swojej owieczki?
Knur
2 miesiące temu
To kim w końcu był ten ksiądz, wikarym czy proboszczem. I co tu jeszcze jest do wyjaśniania: ksiądz zjechał samochodem na przeciwległy pas ruchu i spowodował wypadek drogowy w wyniku którego zginął a drugi kierowca trafił do szpitala. To chyba wina jest oczywista. Nie wiadomo tylko kto był trzeźwy, kierowca tira czy ksiądz.
xyz
2 miesiące temu
Znowu artykuł o śmierci jednego z wielu, który był znany w swoim kręgu. A ponieważ był księdzem, to trzeba o tym opowiedzieć. Czemu nie piszecie o innych śmierciach, tylko skupiacie się na klerze? Oni są jacyś lepsi? A może zjechał na sąsiedni pas, bo mu pasażer loda robił? I co wtedy?
świadek
2 miesiące temu
Mam nadzieję że zostanie przebadany na zawartość alkoholu, oraz narkotyków , ja się pytam czemu redaktor który pisze ten artykuł nie pisze wprost że ten Klecha jest sprawcą wypadku , oraz že jechał z przekroczona prędkością .... nie powiem ile ale innym by zabrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Zofia
2 miesiące temu
Najwyższa kasta próżniacza
emerytttt
2 miesiące temu
oj . jeden z wielu
bEEbGTuz
Ewa
2 miesiące temu
Czyli jednego nieroba mniej. To nas wszystkich czeka więc nie ma się co roztkliwiać, ten już przynajmniej zweryfikował swoje poglądy. Nie wiem jakim był człowiekiem ale mam nadzieję, że tam gdzie trafił jest mu dobrze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić