o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Papież Franciszek jest zdruzgotany. Zaprezentowano statystyki

154
Podziel się

30 lipca obchodzimy Światowy Dzień Walki z handlem ludźmi. Z tej okazji Papież Franciszek zaapelował o podjęcie wspólnych działań na rzecz ofiar handlu, zachęcając do "promocji ekonomii opieki i troski". Szacuje się, że zyski z handlu ludźmi wynoszą rocznie 2,5 mld euro.

Papież Franciszek jest zdruzgotany. Zaprezentowano statystyki
Papież Franciszek (Getty Images, Michael Campanella)
bEEblJaZ

Papież Franciszek zaapelował o podjęcie wspólnych działań na rzecz ofiar handlu ludźmi. Jego zdaniem ta ekonomia ma zostać przekształcona w "ekonomię troski i opieki". "Musimy bardziej troszczyć się o to, by godność osoby w procesie wyzwalania z kajdan, choćby wykorzystywania seksualnego, znalazła się naprawdę w centrum naszych działań" - cytuje papieża siostra Gabriella Bottani.

40 mln ofiar handlu ludźmi

Jak poinformowała Bottani, w akcji Watykanu, która zajmuje się niesieniem pomocy ofiarom handlu ludźmi, zaangażowało się dotychczas 3 tys. zakonnic w 90 krajach świata. W ubiegłym roku udzieliły wsparcia 17 tys. osób. Koordynatorka międzynarodowej organizacji Talitha Kum podała, że ofiarami handlu ludźmi są dzisiaj kobiety, dzieci oraz mężczyźni.

bEEblJbb
Stanowią ofiary wykorzystywania seksualnego, przymusowej pracy oraz wcielania na siłę do wojska – mówi Radiu Watykańskiemu siostra Bottani.

Jak przypomina, 40 mln ludzi na świecie znajduje się w tej dramatycznej sytuacji, 70 proc. z nich to kobiety. "Nie chodzi tu tylko o światowy rynek, na którym człowiek staje się towarem, ale generalnie o zanegowanie przez handlarzy godności człowieka" – mówi papieskiej rozgłośni siostra Bottani.

Nie możemy biernie patrzeć na to, czym jest wyzysk i handel ludźmi. Troska, do której wzywa Papież, wyraża się w wyciągnięciu pomocnej dłoni do ofiar, w zapewnieniu im dachu nad głową, fachowej pomocy psychologicznej i prawnej. Trzeba im zapewnić pomoc w opłaceniu mieszkania czy zakupie żywności - mówi Bottani.
bEEblJbh

Ogromne zyski z handlu ludźmi

Jak podaje ONZ, handel ludźmi — dziećmi i kobietami zmuszanymi do prostytucji oraz pracownikami zmuszanymi do niewolniczej pracy — jest dzisiaj najbardziej dochodowym przestępstwem. Szacuje się, że zyski z handlu ludźmi wynoszą rocznie 2,5 mld euro (na całym świecie dochodzą do 32 mld dolarów).

Ofiary handlu ludźmi najczęściej wykorzystywane są w prostytucji. Jednakże, jak podaje polska policja, ostatnie lata wskazują na wyraźny wzrost wykorzystania ofiar do pracy przymusowej, także Polaków, przez wejście Polski do strefy Schengen. Spowodowało to, że Polska z kraju, z którego wyłącznie pochodziły ofiary, stała się krajem zarówno ich tranzytu, jak i przeznaczenia.

bEEblJbi

Ofiary handlu w Polsce głównie pochodzą z Europy Wschodniej

Identyfikowane w ostatnim czasie w Polsce cudzoziemskie ofiary pochodzą głównie z krajów Europy Wschodniej, np. Ukrainy i Białorusi, Europy Południowej np. Bułgarii i Rumunii, a także państw azjatyckich – Tajlandii i Chin. Polskie ofiary wykorzystywane są głównie w krajach Europy Zachodniej – np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i w Niemczech.

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Pójdziemy w ślady Irlandii i Kanady? „Będziemy wariantem polskim”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEblJbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
Klecha
2 miesiące temu
Kogo interesuje ten FAŁSZYWY nauczyciel?
janabn
2 miesiące temu
Dopóki pieniądz rządzi światem to zapomnijcie że ktoś gdzieś komuś temu zaradzi. Jeżeli pracownik fizyczny czyli 90proc świata będzie zarabiał mniej jak biurowy a stosunek wysiłku do wynagrodzenia jest kosmiczny to ludzie zawsze będą kombinować
Wierzący
2 miesiące temu
Posłuchałby pouczanek pana Jędraszewskiego, to dopiero wtedy byłby zdruzgotany i przekonałby się na własne oczy, jak wygląda spływająca niczym lawa z wulkanu, namacalna nienawiść do prawdziwych i wierzących w Pana Boga Ludzi... Mógłby po czymś takim nie przeżyć...
bEEblJbD
Smutas
2 miesiące temu
Bzdura - to mit , tutki same sie tam pchają a gdy alfons przekroczy "granicę" to robią z siebie ofiarę
Babka
2 miesiące temu
To najgorsza pandemia o której wciąż się milczy.
Raport
2 miesiące temu
A kler w Polsce stanowiący jakiś promil społeczeństwa odpowiedzialny za 30% przypadków pedofilii to nie zdruzgotało go?
łośzkołami
2 miesiące temu
Franek sam sprzedałeś rebeliantom swoich kompanów.
aaaa
2 miesiące temu
musieli Go zmiażdżyć a On oniemiał.
Kill Bil$
2 miesiące temu
Zakręcony papa Franio nawet nie wiedział jak podpisał cyrograf z Rothschildami i najbogatszymi tego świata pt."Inclusive capitalism".Kupili jego moralne poparcie potrzebne do obecnej agendy a bidula myslał, ze oni chca dac biednym..hahaha..zrównowazony rozwoj..
Kasa
2 miesiące temu
Może by tak wp napisała o lewackich pieniądzach od Sorosa i Niemców. Nie napiszą...
mgr inż. S.O.
2 miesiące temu
Facet odwraca uwagę od zbrodni Watykanu !
Bankier
2 miesiące temu
Ciekawe skąd inni wzięli te ilości złota trzymane w podziemiach synagog? Wie ktoś?
Doc
2 miesiące temu
Pastor Franciszek przehandlował masonom swoich wiernych, Kościół jest w trakcie likwidacji a Katolicy są prowadzeni do piekła. Ostatnio zabrał się za jedyne ważne msze, msze trydenckie bo mu przeszkadza, że ludzie modlą się zgodnie z wolą Boga.
bEEblJbv
Balbina
2 miesiące temu
2.5 mld dolarów ale chyba miesięcznie lu nawet krócej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić