Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tragiczny wypadek w Legnicy. Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych

180

Do potrącenia seniorki doszło w województwie dolnośląskim. 73-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, kiedy została potrącona przez samochód ciężarowy. Obrażenia, jakich doznała, okazały się śmiertelne.

Tragiczny wypadek w Legnicy. Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych
73-latka została potrącona, gdy przechodziła na pasach (Policja Dolnośląska)

Asp. Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podaje, że do wypadku doszło w środę 2 września około godziny dwunastej. 73-latka została potrącona przez ciężarówkę marki Iveco. Za kierownicą siedział 65-letni mężczyzna.

Śmiertelne potrącenie na pasach. Nie żyje 73-latka

Seniorka została poddana reanimacji, jednak mimo otrzymanej pomocy zmarła. Funkcjonariusze policji przebadali 65-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy.

65-latkowi została pobrana krew do dalszych badań. Nadzór nad śledztwem objął prokurator, a próby wyjaśnienia przyczyn i przebiegu zdarzenia podjęli się policjanci biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

W związku ze zdarzeniem policja dolnośląska wystosowała specjalny apel do uczestników ruchu drogowego. Kierowców poproszono o wykazywanie większej rozwagi oraz przestrzeganie przepisów. Jak podkreślono, w ostatnich dniach zaczęły występować trudne warunki atmosferyczne, które wpływają na pogorszenie widoczności i tym samym – wzrost zagrożenia wypadkiem.

Zobacz także: Zobacz też: Nagranie z Rudy Śląskiej. Jedno z aut uderzyło rowerzystę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić