Policja apeluje do świadków. Zatrzymani poruszali się tym radiowozem

4

Policja z Suchej Beskidzkiej zatrzymała w weekend parę, która podszywała się pod policję. Oprócz umundurowania oszuści poruszali się radiowozem. Mundurowi zaapelowali w tej sprawie do świadków.

Policja apeluje do świadków. Zatrzymani poruszali się tym radiowozem
Zatrzymany radiowóz (Policja)

Policja z Suchej Beskidzkiej zatrzymała parę oszustów. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia w Juszczynie. Funkcjonariusze podczas patrolowania ulic zauważyli radiowóz marki VW, w typowym malowaniu dla lat 90. ubiegłego wieku. W środku samochodu siedzieli w pełni umundurowani kobieta i mężczyzna. Samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania, radiostację i miernik prędkości.

Padło podejrzenie, że para podszywa się pod funkcjonariuszy policji. Czterdziestolatkowie zostali zatrzymani, a ich pojazd zabezpieczono. Teraz wobec nich rozważane są zarzuty m.in. przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części.

Policja apeluje do świadków działań fałszywych funkcjonariuszy. Jak podkreślają, zeznania takich osób mogą być kluczowe w sprawie wydania wyroku dla oszustów. Pomogą one ustalić, czy para legitymowała innych bądź czerpała korzyści majątkowe z wystawiania fałszywych mandatów. Policja dodaje, że oszukani, którzy przekazali fałszywym funkcjonariuszom pieniądze, nie podlegają karze.

Zobacz także: Chciał spowodować wypadek na drodze. Został przyłapany na gorącym uczynku

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić