Tragiczny wypadek w Tajlandii. Pociąg uderzył w autobus

W Bangkoku w Tajlandii doszło do tragicznego zderzenia pociągu towarowego z autobusem miejskim. Jak podaje Reuters, zginęło co najmniej osiem osób, a 25 zostało rannych. Po uderzeniu autobus zapalił się, a ogień objął też stojące obok samochody i motocykle.

Wypadek w Bangkoku. Pociąg wjechał w autobus miejski.Wypadek w Bangkoku. Pociąg wjechał w autobus miejski.
Źródło zdjęć: © Getty Images | NurPhoto
Karol Osiński

Do wypadku doszło w sobotę ok. 15:35 czasu lokalnego w pobliżu stacji kolejowej Makkasan, która łączy lotnisko z centrum Bangkoku. Tajlandzkie media informowały, że autobus zatrzymał się na przejeździe kolejowym, prawdopodobnie czekając na zmianę świateł, gdy nadjechał skład towarowy.

Wypadek w Bangkogu. Tramwaj wjechał w autobus miejski

Nagrania opublikowane w mediach społecznościowych pokazują, że pociąg zbliżał się do przejazdu z umiarkowaną prędkością. Po zderzeniu autobus stanął w ogniu, a płomienie szybko przeniosły się także na inne pojazdy znajdujące się w pobliżu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez ministerstwo transportu, sprawę badają już Koleje Państwowe Tajlandii oraz Departament Transportu Kolejowego. Dochodzenie ma wyjaśnić nie tylko sam przebieg zderzenia, ale też kwestie związane z bezpieczeństwem na tym przejeździe.

Reuters relacjonuje, że po opanowaniu pożaru ratownicy weszli do zwęglonego autobusu. Z kolei AFP przypomina, że w Tajlandii wypadki komunikacyjne zdarzają się stosunkowo często, a jedną z przyczyn ma być słabe egzekwowanie przepisów bezpieczeństwa drogowego.

Wybrane dla Ciebie